تیتر امروز

سه سناریو برای انتخابات ۱۴۰۰

سه سناریو برای انتخابات ۱۴۰۰

با پایان یافتن مهلت ثبت نام نامزد‌های انتخاباتی، سیمای انتخاباتی ۱۴۰۰ تا حدودی روشن شده است. با این حال تصمیم اصلی را شورای نگهبان می‌گیرد؟ چه سناریو‌هایی پیش روی انتخابات است؟
تابلو بورس

پس از تنها یک روز تغییر روند شاخص کل بورس از منفی به مثبت، امروز و در شروع اردیبهشت ماه بار دیگر تابلوی بورس سرخ رنگ بود و شاخص کل بور، شاخص کل هم‌وزن و شاخص کل فرابورس منفی شد.

کد خبر: ۸۷۶۹۳
۱۳:۱۲ - ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۰

تابلو بورس و شاخص کل بورس

دیدارنیوز ـ سرویس اقتصادی: در پایان روز معاملاتی امروز، ۱ اردیبهشت، شاخص کل بورس، شاخص هم‌وزن و شاخص کل فرابورس روندی نزولی داشتند. شاخص کل اوراق بهادار ۱ درصد نزول داشت و ۱۲ هزار و ۵۲۷ واحد ریخت و بر روی ارتفاع یک میلیون و ۲۰۷ هزار و ۰۶۲ ایستاد. شاخص هم‌وزن هم با کاهش هزار و ۶۱۳ واحدی بر روی ۴۳۰ هزار و ۷۰ ایستاد.

هفت نمادی که بیشترین تأثیر را بر شاخص کل بورس گذاشتند عبارتند از: «فارس»، «فولاد»، «فملی»، «شستا»، «شپنا»، «وغدیر» و «شتران». تمام این هفت نماد منفی بودند.

نماد‌های «شستا»، «وبملت»، «فملی»، «وتجارت»، «فولاد»، «خودرو» و «برکت» در گروه پرتراکنش‌های بورس و نماد‌های «آریا»، «بگیلان»، «صبا»، «شگویا»، «بپیوند»، «ذوب» و «سرچشمه» در گروه پرتراکنش‌های فرابورس قرار گرفتند.

آخرین قیمت ۱۷ نماد حداقل یک درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۵۰۲ نماد با کاهش بیش از یک درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

حقوقی‌ها امروز حدود ۵۷۰ میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند. ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به بیش از هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان رسید.

شاخص کل فرابورس نیز با روندی نزولی، ۴۰ واحد کاهش داشت و بر روی ۱۷ هزار و ۷۸۰ ایستاد. نماد‌های تأثیرگذار فرابورس عبارت بودند از «زاگرس»، «ذوب»، «شگویا»، «آریا»، «هرمز»، «صبا» و «بجهرم».

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: