تیتر امروز

سرگیجه‌ای به نام انتخابات ۱۴۰۰

سرگیجه‌ای به نام انتخابات ۱۴۰۰

در اتمسفر انتخابات اصلاح‌طلبانی سردرگم، اصولگرایانی مغرور، امیران بی‌لشگر، نزاع‌های درونی و سرگیجه عمومی را شاهدیم. صدا‌هایی ضعیف می‌کوشند گفتمانی را نمایندگی کنند و تک چهره‌هایی جسارت دارند.
مجلسی بر یاد عید

مجلسی بر یاد عید

صبح اولین روز شوال مردم به جماعت در برابر پروردگار جهانیان به شکرانه یک ماه عبادت سر بر آستانش می‌سایند.

در لیگ قهرمانان اروپا مدافع عنوان قهرمانی دومین جام خود را هم از دست داد.

کد خبر: ۸۶۳۲۰
۰۱:۵۲ - ۲۵ فروردين ۱۴۰۰

قهرمان ۶ گانه حذف و سوپرقیچی طارمی بی اثر شد

دیدارنیوز - بابک مجیدی: در شب اول از دور برگشت لیگ قهرمانان اروپا، دو تیم بایرن مونیخ و پاری‌سن ژرمن به همراه چلسی و پورتو به دیدار هم رفتند و در نهایت بایرن مونیخ و پورتو با اینکه برابر رقبای خود به پیروزی رسیدند، اما از صعود به مرحله نیمه نهایی بازماندند.  

در بازی پورتو با چلسی، بعد از شکست تلخ پورتو برابر چلسی با دو گل، که بدون حضور مهدی طارمی و سرخیو اولیویرا همراه بود، در بازی برگشت امیدوار بود بتواند با برگشت طارمی و اولیویرا بازی را برگرداند، اما بازیکنان قدرتمند چلسی و دفاع آن‌ها از دو گل اندوخته خود، کار برای بازیکنان پورتو سخت کرده بود، در نهایت کونسینسائو مهدی طارمی را به میدان فرستاد، اما حضور او در میدان با یکی از زیباترین و تلخ‌ترین گل‌های تاریخ لیگ قهرمانان اروپا همراه شد. طارمی که در مرحله قبلی لیگ قهرمانان موفق شده با گلزنی و گرفتن یک پنالتی زمینه حذف یوونتوس و رونالدو  را از لیگ قهرمانان فراهم کند در این بازی یک قیچی برگردان فوق‌العاده و یک سوپرگل تماشایی را وارد دروازه ادوارد مندی و چلسی کرد، اما این گل زیبا تاثیری در نتیجه کلی نداشت و پورتو با وجود برتری برابر چلسی در دو دیدار رفت و برگشت ۲ - ۱ مغلوب چلسی شد و شیر‌های لندن راهی نیمه نهایی شدند. 

ویدیو گل مهدی طارمی را می‌توانید در زیر مشاهده کنید:

در دیگر دیدار این مرحله، دو تیم فینالیست دور قبل لیگ قهرمانان اروپا بایرن مونیخ و پاری‌سن ژرمن در پارک دو پرنس به دیدار هم رفتنند. در این بازی مهیج و تماشایی بایرن مونیخ با اینکه نیاز به برتری دو گله برابر پاریس داشت تماما سعی در حفظ توپ و استفاده از حملات کوتاه خود بود، اما فرصت‌سوزی‌های نیمار و اصابت دو توپ او به تیر دروازه افقی و عمودی نویر نزدیک بود خطر حذف پیش از پیش جلوی چشمان پوچتینو دیده شود.  

قهرمان ۶ گانه حذف و سوپرقیچی طارمی بی اثر شد


بایرن بالاخره موفق شد در دقیقه ۴۰ با استفاده از موقعیت نصفه و نیمه بر روی دروازه پاریس با ضربه سر چوپو موتینگ گل را به ثمر رساند. تا بایرن حداقل با یک گل به بازی امیدوار شود. در نیمه دوم بایرن توپ و میدان را در اختیار داشت و پاریس هم با استفاده از سرعت انفجاری امباپه و نیمار به دنبال ضدحملات بود. هر دو بازیکن سرعتی پاریس موقعیت‌های خوبی داشتند که بتوانند نسخه بایرن را بپیچند، اما بار دیگر فرصت سوزی در این دیدار موقعیت‌ها را یکی پس از دیگری از دست داد تا بازی در نهایت با همان تک گل چوپو موتینگ به پایان برسد تا بایرن مونیخ بعد از یک سال فوق‌العاده در سال دوم علاوه بر حذف در جام حذفی دومین جام را خیلی زود از دست بدهد تا فقط قهرمانی در لیگ آلمان را در دستور کار خود داشته باشد.  

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: