تیتر امروز

روز احمدی نژاد و ادامه سردرگمی اصلاح‌طلبان
روز دوم ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری

روز احمدی نژاد و ادامه سردرگمی اصلاح‌طلبان

دومین روز ثبت نام نامزدهای انتخاباتی یک خبر بزرگ داشت و آن نامزدی محمود احمدی نژاد بود. سخنان بسیار تند احمدی‌نژاد فضای خبری را تحت الشعاع قرار داد. همزمان اردوگاه اصلاح‌طلبی سرگردان است...
گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ انتقاد از وضع موجود با صدای بلند!
«تنگنا»؛ برنامه چهارم ـ بخش دوم

گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ انتقاد از وضع موجود با صدای بلند!

«تنگنا» عنوان برنامه‌ای از مجموعه رسانه‌ای دیدار است که به گفتگوهای صریح با سیاستمداران ایرانی در مورد زندگی سیاسی آن‌ها اختصاص دارد. مصطفی تاجزاده میهمان چهارمین برنامه تنگنا بوده است.

مجری مطالعات بالینی واکسن ایرانی کرونا گفت: مرحله سوم یا آخر تست انسانی واکسن ایرانی کرونا به نام "کُوو ایران برکت" ظرف ۲ هفته آینده آغاز می‌شود.

کد خبر: ۸۵۸۸۲
۱۱:۰۲ - ۲۲ فروردين ۱۴۰۰

مجری مطالعات بالینی واکسن ایرانی کرونا:مرحله آخر تست انسانی واکسن ایران برکت ظرف ۲ هفته آینده آغاز می‌شود

دیدارنیوز ـ دکتر محمدرضا صالحی روز یکشنبه در گفتگویی افزود: مرحله دوم تست انسانی این محصول فناورانه ادامه پیدا می‌کند و در میانه‌های این مرحله، فاز سوم کارآزمایی نخستین واکسن ایرانی کرونا شروع خواهد شد.

وی با بیان اینکه تاکنون ۱۸۲ داوطلب واکسن مرحله دوم تست انسانی واکسن ایرانی کوو ایران برکت را دریافت کرده اند، گفت: به احتمال فراوان ظرف چند روز آینده تزریق اول، این مرحله به پایان می‌رسد.

صالحی، تعداد داوطلبان مرحله دوم کارآزمایی بالینی را ۲۸۰ نفر اعلام کرد و گفت: این مرحله از ۲۵ اسفند ماه سال گذشته آغاز شد و به احتمال فراوان طی چند روز آینده، تمام داوطلبان این مرحله، واکسن خود را دریافت می‌کنند.

وی با بیان اینکه فاز اول مطالعات بالینی واکسن ایرانی کوو ایران برکت با حضور ۵۶ داوطلب با موفقیت به پایان رسید، بیان داشت: مرحله دوم این مطالعه که از اواخر اسفند ۱۳۹۹ آغاز شد، تقریبا به مرحله پایانی خود نزدیک شده است.

مجری مطالعات بالینی واکسن ایرانی کرونا، حال عمومی داوطلبان این مطالعه بالینی را رضایت بخش اعلام کرد و گفت: این افراد دچار عارضه جدی نشده اند و فقط عوارض جزیی مانند تب خفیف یا درد محل تزریق در تعدادی از داوطلبان مشاهده شده است.

صالحی، تعداد داوطلبان مرحله سوم کارآزمایی بالینی این واکسن را ۲۰ هزار نفر اعلام کرد و گفت: این مرحله به احتمال فراوان از اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ در ۶ شهر به طور همزمان برگزار خواهد شد.

وی در مورد آماده سازی تولید انبوه واکسن اظهار داشت: خطوط تولید نیمه صنعتی و صنعتی توسط متخصصان شرکت شفافارمد برکت در حال آماده سازی نهایی برای تولید انبوه واکسن، پس از تاییدیه‌های نهایی هستند.

تزریق انسانی مرحله اول مطالعات بالینی نخستین واکسن کرونا ساخت محققان ایرانی با نام "کُوو ایران برکت" روز سه شنبه (نهم دی ماه) با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و معاون علمی و فناوری رییس جمهوری روی سه داوطلب آغاز شد.

تزریق نخستین مرحله کارآزمایی بالینی واکسن ایران کوو برکت در ۲ دوز به داوطلبان انجام شد، به عبارتی ۵۶ داوطلب این مرحله دو دوز واکسن خود را دریافت کردند و تزریق آخر واکسن نیز در ۳۰ بهمن ماه به آخرین داوطلب این مرحله انجام شد.

آخرین نمونه گیری از خون داوطلبان این مرحله تا ۱۴ اسفند ماه به اتمام رسید. بعد از آن گزارش فاز اول تست انسانی واکسن ایرانی کرونا در اختیار وزارت بهداشت قرار گرفت و این واکسن ایرانی پس از اخذ مجوز‌های لازم به داوطلبان مرحله دوم تزریق شد.

اجرای مرحله دوم تست انسانی واکسن ایرانی کرونا از ۲۵ اسفند ماه آغاز و فاز سوم این مطالعه هم در امتداد این مرحله و پس از کسب مجوز اجرایی می‌شود.

بعضی از کشور‌های همسایه و تعدادی از کشور‌های عربی منطقه درخواست ورود به فاز سوم مطالعه این واکسن را دارند که رایزنی‌ها در مورد اجرای احتمالی این مطالعه در آن کشور‌ها در حال انجام است.

منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: