تیتر امروز

کدخدایی: ما کار خود را می‌کنیم/ میز شورای نگهبان مدارک برخی ثبت‌نام کنندگان را تحویل نمی‌گیرد

کدخدایی: ما کار خود را می‌کنیم/ میز شورای نگهبان مدارک برخی ثبت‌نام کنندگان را تحویل نمی‌گیرد

به دنبال ابلاغیه شورای نگهبان که در آن شرایطی برای ثبت نام کنندگان در نظر گرفته بود و دولت و شخص رییس جمهوری با آن مخالفت کردند، خبرهایی به دیدارنیوز رسیده که میز شورای نگهبان مستقر در محل ثبت...
داستان‌های واکسیناسیون سالمندان؛ از بی برنامگی تا دریافت واکسن در خودرو
گزارش میدانی دیدار از واکسیناسیون سالمندان

داستان‌های واکسیناسیون سالمندان؛ از بی برنامگی تا دریافت واکسن در خودرو

ساعت حدود دو را نشان می‌داد؛ صدای وانتی‌هایی که تلاش می‌کردند با صدای بلند مردم را به خرید تشویق کنند در میان همهمه سالمندانی که برای دریافت واکسن به خانه سلامت فرمانفرمانیان آمده بودند، گم...

نایب رئیس مجلس با تاکید بر ضرورت محدودسازی فعالیت‌ها در خیز بیماری کرونا، خواستار تبعیت مردم از اصول بهداشتی و همچنین عدم حضور آنها در تجمعات و خصوصا دورهمی‌ها شد.

کد خبر: ۸۵۷۵۴
۱۲:۴۳ - ۲۱ فروردين ۱۴۰۰

قاضی‌زاده هاشمی: مردم از حضور در تجمعات و دورهمی‌ها خودداری کنند

دیدارنیوز - سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی با اشاره به تمهیدات پیش‌بینی شده برای تعطیلی مشاغل غیرضرور در جریان اوج‌گیری مجدد کرونا اظهار کرد: همه‌گیری کرونا چالش‌های بزرگی را در ابعاد مختلف ایجاد کرد و در همین راستا با دستورالعمل‌های موجود برای محدودسازی کشور در رنگ‌بندی‌ها، حوزه اقتصادی کشور و به تبع آن اصناف دستخوش مشکلات عدیده‌ای شدند. رنگ‌بندی‌های فعلی از فرمول‌هایی تبعیت می‌کند که کارشناسان وزارت بهداشت متولی آن هستند و طراحی چنین الگویی ریشه علمی و آماری داشته و در نهایت بومی سازی شده است.

وی افزود: ما در طول پاندمی کووید ۱۹ شاهد آن بودیم، که دستورالعمل‌ها به تدریج با تحقیقات و بررسی‌های بیشتر به روز رسانی و تغییر یافته و در خصوص چنین تقسیم‌بندی‌هایی می‌توان با بررسی بیشتر، مشاغل را در قالب طرح‌هایی در جهت کاهش آسیب اقتصادی هدایت کرد. می‌توان مشاغل را بر اساس کم‌خطر و پرخطر با عوامل تاثیرگذار در نشر بیماری تعریف و دستورالعمل‌های فعلی را مورد بازنگری قرار داد. طرح‌هایی همچون مشاغل دوستدار شهر سالم و یا دوستدار سلامت می‌تواند تحولی در بحث رنگ‌بندی‌ها ایجاد کند.

این عضو ستاد ملی مقابله با کرونا ادامه داد: یادآوری می‌شود، در خیز بیماری، محدودسازی فعالیت‌ها ضروری به نظر می‌رسد و در کنترل تشدید بحران کمک‌کننده بوده و نیاز به همنوایی دولت و مردم دارد. تشدید محدودیت‌ها در چنین مقاطع زمانی نیز قاعده‌مند است.

قاضی‌زاده هاشمی خاطرنشان کرد: در پایان با توجه به موج جدید بیماری در کشور که سوش جدید ویروس در حال چرخش است، از همه هموطنان گرامی خواستار تبعیت از اصول بهداشتی بوده و با عدم حضور در تجمعات به هر شکل ممکن خصوصا دورهمی‌ها که بیشترین نقش را داشته، خادمین خود را در کنترل این موج یاری کنند.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: