تیتر امروز

فائزه هاشمی؛ جسارت، صداقت، تناقض!

فائزه هاشمی؛ جسارت، صداقت، تناقض!

کدام سیاستمدار کاندیدا می‌شود و کدام داوطلب انتخابات چه می‌گوید؟ در فضای انتخاباتی فعلی هیچ یک از این‌ها به اندازه سخنان فائزه هاشمی شنیده نمی‌شود؛ کسی که قصد رای ندادن در انتخابات را دارد!

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در یک نشست خبری گفت: دولت آمریکا قصد دارد تا با شرکا و متحدانش به بررسی مساله بایکوت بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۲۲ در پکن بپردازد.

کد خبر: ۸۵۳۶۴
۰۹:۰۴ - ۱۸ فروردين ۱۴۰۰

آمریکا به دنبال بایکوت المپیک زمستانی ۲۰۲۲ پکن

دیدارنیوز - به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: این مساله‌ای است که ما قطعا تمایل داریم تا با شرکایمان درباره‌اش به گفتگو بپردازیم. یک رویکرد هماهنگ که نه تنها به نفع ما بلکه به نفع متحدان و شرکای ما خواهد بود.

در مارس سال جاری میلادی، آمریکا، انگلیس، کانادا و اتحادیه اروپا تحریم‌هایی را علیه چهار مقام چینی و یک کمپانی به اتهام نقض حقوق بشر علیه اقلیت مسلمان اویغور در سین‌کیانگ، غرب چین وضع کردند.

همچنین، ریک اسکات، سناتور آمریکایی در مارس سال جاری میلادی نامه‌ای را برای اسپانسرهای کمیته بین‌المللی المپیک ارسال کرد و از آنها خواست تا میزبانی المپیک را از پکن به شهری دیگر منتقل کنند چون چین مرتکب نقض حقوق بشر شده است.

اواخر روز سه شنبه، یکی از مقام‌های وزارت خارجه آمریکا اظهارات این سناتور را تایید و اعلام کرد که موضع آمریکا تغییر نمی‌کند.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: