تیتر امروز

شیرین هانتر: شانس احیای برجام ۵۰ درصد است
مصاحبه اختصاصی دیدار + فایل صوتی مصاحبه

شیرین هانتر: شانس احیای برجام ۵۰ درصد است

روند مذاکرات وین به کجا می‌رسد؟ آیا احیای برجام رقم می‌خورد یا خیر؟ راه حل زنده کردن برجام چیست؟ این سوالاتی است که دیدار از شیرین هانتر، استاد دانشگاه جورج تاون واشنگتن در آستانه دور جدید مذاکرات...
بازگشت به برجام برای دولت بایدن حیاتی است
ترجمه اختصاصی دیدار از میزگرد رادیو ملی آمریکا

بازگشت به برجام برای دولت بایدن حیاتی است

رادیوی ملی آمریکا میزگرد کوتاهی در مورد رویکرد دولت باید به برجام برگزار کرده است. میزگردی که گزاره مشترک آن حیاتی بودن بازگشت به برجام برای استراتژی کلی سیاست خارجی دولت بایدن است.

ولیعهد سابق اردن با امضای نامه‌ای پس از دیدار با عمویش بر وفاداری خود به برادر ناتنی و پادشاه کشورش تأکید کرد.

کد خبر: ۸۵۲۲۲
۱۰:۱۱ - ۱۷ فروردين ۱۴۰۰

اعلام وفاداری ولیعهد سابق به پادشاه اردن

دیدارنیوز - به نقل از عربی۲۱، دربار سلطنتی اردن شامگاه دوشنبه متن نامه‌ای را که توسط حمزه بن الحسین، برادر ناتنی عبد الله دوم، پادشاه اردن و ولیعهد سابق این کشور امضا شده است را منتشر کرد.

شاهزاده حمزه در این پیام بر وفاداری به عبد الله دوم تأکید کرد و نوشت: من همچنان به عهد و پیمان آبا و اجدادی‌مان پایبند هستم و همیشه یار و یاور پادشاه و ولیعهد ایشان خواهم بود.

در این نامه آمده است: همه ما برای حمایت از اردن و منافع ملی آن پشت پادشاه می‌ایستیم و منافع کشور را بر هر چیزی ترجیح می‌دهیم.

ولیعهد سابق اردن در ادامه آورده است: عبدالله دوم امانتدار حکمرانی خاندان هاشمی است و با پیشبرد امور بر اساس رویکرد پدران و نیاکان خود، ساختار کشور مبتنی بر قانون اساسی و دیگر قوانین با آگاهی و انسجام ملت و نهادهای ملی تثبیت شده و همین مسئله نیز کشورش را قادر ساخته تا با همه خطرها و چالش‌های پیش رو مقابله کند و بر آنها پیروز شود.

دربار سلطنتی اردن در ادامه گزارش داد که شاهزاده حسن بن طلال، عموی حمزه در حضور شاهزاده‌های هاشمی اردن با وی دیدار کرد.

طبق این گزارش، این دیدار در خانه حسن انجام شد و در پایان منجر به امضای نامه مذکور توسط ولیعهد سابق اردن شد.
دربار سلطنتی اردن پیش از این نیز در بیانیه‌ای اعلام کرده بود که عبد الله دوم پرونده حمزه را به عمویش حسن بن طلال سپرده است.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: