تیتر امروز

رحمن قهرمانپور: احیای برجام به اراده سیاسی کاخ سفید بستگی دارد
روند مذاکرات وین در گفتگو با یک کارشناس مسائل بین‌الملل

رحمن قهرمانپور: احیای برجام به اراده سیاسی کاخ سفید بستگی دارد

روند مذاکرات وین ادامه دارد. آیا احیای برجام شروع شده است؟ این سوالی است که رحمن قهرمان‌پور به آن پاسخ داده است و معتقد است که احیای برجام به وجود اراده سیاسی لازم در کاخ سفید بستگی دارد.
یک روز با کرونا؛ دست و پا زدن میان مرگ و زندگی!

یک روز با کرونا؛ دست و پا زدن میان مرگ و زندگی!

مطلبی که می‌خوانید نه یک داستان تخیلی است نه قصه و نه رویا، بلکه روایت اتفاقی است واقعی از آن دست اتفاق‌هایی که می‌گویند شاید برای شما هم اتفاق بیفتد؛ این روایت تنها یک پیام دارد، کرونا را جدی...

طرح موزه‌های آسیب دیده آمریکا از همه گیری، برای فروش آثار هنری به منظور جبران بخشی از کمبود درآمد، بحث و جدل‌هایی گسترده‌ای را برانگیخته است.

کد خبر: ۸۵۱۸۲
۱۹:۰۷ - ۱۶ فروردين ۱۴۰۰

طرح جنجالی موزه‌های آمریکا برای فروش آثار هنری

دیدارنیوز ـ به گزارش روز دوشنبه خبرگزاری فرانس پرس؛ برخی موزه‌ها حتی از این هم فراتر رفته و از این درآمد برای متنوع سازی مجموعه‌های هنری و تاریخی خود بهره می‌برند.

مخالفان و منتقدان می‌گویند که این طرح، خیانت به ماموریت این نهاد‌ها برای حفظ و نگهداری آثار هنری برای بهره برداری همگانی است.

موزه‌های آمریکا تا آوریل۲۰۲۰ (اردیبهشت ۱۳۹۹) تنها مجاز به فروش آثار خارج شده از فهرست دارایی هایشان به منظور خرید آثار دیگری بوده اند، اما انجمن مدیران موزه‌های هنری این محدودیت را به مدت ۲ سال لغو کرد تا امکان جبران کمبود درآمد‌ها در دوره همه گیری ویروس کرونا داده شود.

هر چند برخی موزه‌ها از این فرصت برای به روز و متنوع سازی مجموعه‌های هنری خود استفاده می‌کنند، اما برخی دیگر در پی مخالفت جوامع محلی، وادار به لغو این تصمیم شده اند.

موزه بروکلین که پیش از دوره همه گیری دچار مشکلات مالی بود، در ماه سپتامبر (خرداد) ۱۲ اثر هنری را برای به دست آوردن درآمد برای نگهداری بقیه مجموعه خود به فروش گذاشت.

مکس هولین مدیر موزه متروپلیتن نیویورک نیز در همین سال (۲۰۲۱) گفت که مبالغ به دست آمده از فروش آثار هنری برای تامین هزینه‌های مرتبط با نگهداری از مجموعه‌ها شامل پرداخت دستمزد کارکنان استفاده خواهد شد.

فروش آثار هنری پیش از دوره همه گیری گسترده نیز بحث برانگیز بوده، به گونه‌ای که نهاد‌های نگهداری آثار هنری در کشور‌های دارای فرهنگ آنگلوساکسون با فروش محدود آن‌ها موافق بوده اند، اما موزه‌های کشور‌های با فرهنگ لاتین، مخالف این برنامه

منبع: ایرنا
برچسب ها: امریکا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: