تیتر امروز

شیرین هانتر: شانس احیای برجام ۵۰ درصد است
مصاحبه اختصاصی دیدار + فایل صوتی مصاحبه

شیرین هانتر: شانس احیای برجام ۵۰ درصد است

روند مذاکرات وین به کجا می‌رسد؟ آیا احیای برجام رقم می‌خورد یا خیر؟ راه حل زنده کردن برجام چیست؟ این سوالاتی است که دیدار از شیرین هانتر، استاد دانشگاه جورج تاون واشنگتن در آستانه دور جدید مذاکرات...
بازگشت به برجام برای دولت بایدن حیاتی است
ترجمه اختصاصی دیدار از میزگرد رادیو ملی آمریکا

بازگشت به برجام برای دولت بایدن حیاتی است

رادیوی ملی آمریکا میزگرد کوتاهی در مورد رویکرد دولت باید به برجام برگزار کرده است. میزگردی که گزاره مشترک آن حیاتی بودن بازگشت به برجام برای استراتژی کلی سیاست خارجی دولت بایدن است.

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان درباره ماجرای برکناری‌اش از کانون، گفت: آن قسمت که مربوط به بنده می‌شود، صحت دارد و شایعه نیست و در هفته پایانی سال ۱۳۹۹ از سوی وزارت آموزش و پرورش به ما هم ابلاغ شد و قرار بود ظرف یکی دو روز در همان هفته پایانی سال این تغییرات انجام شود که متاسفانه هنوز این اتفاق روی نداده است.

کد خبر: ۸۵۱۸۱
۱۶:۰۳ - ۱۶ فروردين ۱۴۰۰

برکناری فاضل نظری مدیرعامل کانون پرورشی فکری

دیدارنیوز - از اواخر سال گذشته، خبر‌هایی از رفتن فاضل نظری از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شد، اما خبری از این تغییرات نشد تا آنکه با پایان تعطیلات نوروزی، موضوع برکناری فاضل نظری قوت گرفت.

پیگیری خبرنگار فارس از وزارت آموزش و پرورش مبنی بر رفتن فاضل نظری به نتیجه رسید و مسؤولان آموزش و پرورش عنوان کردند که هنوز در حال کار کردن با نظری هستند البته احتمال تغییر نظری را رد نکردند.

حالا در شانزدهمین روز فروردین، فاضل نظری که به عنوان مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در آیین رونمایی از چهار تماشاخانه سیار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شرکت کرده بود، در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران درباره تغییرات مدیریتی در این کانون، گفت: باید این سؤال را از اعضای هیأت امنای کانون سؤال کرد، اما بخشی از آن خبر که به من مربوط می‌شود، صحت دارد و شایعه نیست و در هفته پایانی سال ۱۳۹۹ از سوی وزارت آموزش و پرورش به ما هم ابلاغ شد و قرار بود ظرف یکی دو روز در همان هفته پایانی سال این تغییرات انجام شود که متاسفانه هنوز این اتفاق روی نداده و به روز‌های آغاز سال جدید موکول شد و تاکنون هم محقق نشده است.

وی با بیان اینکه فرهنگ و هنر و ادبیات برای این بنده به مثابه سرزمین مادری است و خود را سرباز این عرصه می‌دانم، افزود: در حال حاضر به لحاظ اخلاقی، شرعی و قانونی وظیفه خود می‌دانم تا انتخاب مدیرعامل جدید برای کانون در این مجموعه ایفای نقش کنم تا حاشیه‌ای ایجاد نشود.

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به اوضاع نابه‌سامان هیأت‌مدیره این کانون نیز اشاره کرد و ادامه داد: در حال حاضر بیش‌از چند ماه است که تکلیف هیأت مدیره کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نیز نامشخص است و اقدامی برای تمدید یا انتصاب افراد جدیدی در هیأت مدیره صورت نگرفته است.

نظری اضافه کرد: امیدوارم در سالی که از سوی مقام معظم رهبری با عنوان «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» نام‌گذاری شده است شاهد رفع موانع خودساخته حوزه فرهنگ و هنر باشیم چرا که اعتقاد دارم هرچه فرهنگ از سیاست فاصله بگیرد به اهداف و جایگاه واقعی خود نزدیک‌تر می‌شود و هرچه زودتر وضعیت مدیرعامل جدید کانون نیز مشخص و هر فردی در این عرصه پا می‌گذارد تلاش کند از فرهنگ و هنر این مرز و بوم حفاظت کند.

رئیس هیأت مدیره کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گفت: امیدوارم به بنای باشکوه فرهنگ و هنر ما و زیست‌بوم فرهنگی ما از سوی گردش‌گران سیاسی خدشه‌ای وارد نشود و از ساکنان این سرزمین هم انتظار داریم به‌عنوان مستاجران این بنای شکوهمند، امانت‌دار باشند.

به گزارش فارس، گفته می‌شود که با علیرضا حاجیان‌زاده مدیرعامل پیشین کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان صحبت شده است، اما هنوز نتیجه نهایی برای انتخاب وی، اعلام نشده است.

در پورتال وزارت آموزش و پرورش هم نسبت به تغییرات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هنوز خبری منتشر نشده است و مسؤولان آموزش و پرورش هنوز واکنشی نشان ندادند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: