تیتر امروز

فائزه هاشمی؛ جسارت، صداقت، تناقض!

فائزه هاشمی؛ جسارت، صداقت، تناقض!

کدام سیاستمدار کاندیدا می‌شود و کدام داوطلب انتخابات چه می‌گوید؟ در فضای انتخاباتی فعلی هیچ یک از این‌ها به اندازه سخنان فائزه هاشمی شنیده نمی‌شود؛ کسی که قصد رای ندادن در انتخابات را دارد!

بهزاد غلامپور دروازه بان سابق تیم ملی در گفتگوی نوروزی تاکید دارد که مطئمن است که امسال تیم ملی ایران جشن صعود به جام جهانی را خواهد گرفت.

کد خبر: ۸۴۸۲۷
۱۸:۲۶ - ۱۳ فروردين ۱۴۰۰

دیدارنیوز: بهزاد غلامپور، عضو کادرفنی استقلال تهران در سال گذشته که صعود به جام فینال جام حذفی و عبور از مرحله گروهی لیگ قهرمانان را تجربه کرده بود پس از مدتی جدایی از این تیم، با حضور فرهاد مجیدی روی نیمکت استقلال دوباره به این تیم بازگشته است. مشروح گفتگوی نوروزی غلامپور را می‌خوانید:

سال ۹۹ برای شما به شخصه چطور گذشت؟

کرونا همه چیز را خراب کرد و یکسری از دوستان عزیزمان را از دست دادیم از جمله انسان‌های نازنینی مثل مهرداد میناوند و علی انصاریان که خیلی اذیت کننده بود. بیشتر از همه این کرونا همه را تحت تاثیر گذاشت که به راحتی جان انسان‌ها را گرفت و امیدواریم که هر چه زودتر ریشه کن شود. امیدوارم واکسیناسیون به صورت عمومی در سراسر جهان انجام شود تا زندگی‌ها به روال قبلی برگردد.

از نظر فوتبالی چطور؟

۹۹... ما جایی نبودیم و تازه به استقلال آمدیم. جام باشگاه‌ها بودیم که البته نتوانستیم به مراحل بالایی صعود کنیم.

قبول دارید قهرمانی جام حذفی به راحتی از دست رفت؟

نمی‎‌توان گفت راحتی، چون به هر حال اتفاقات هم جزوی از فوتبال است. دیگه شرایط ویژه‌ای رقم خورد که به جام نرسیدیم و بالاخره حسرت هم دارد.

چه شد که دوباره به کادرفنی استقلال برگشتید؟

آقای مجیدی نظر داشتند که ما برگردیم و ما با جان و دل پذیرفتیم تا دوباره در خدمت باشگاه استقلال باشیم.

کدام یک از گلر‌ها شما را اذیت می‌کنند؟

گلرها؟ هیچ کدام. من از کارکردن با تمام آن‌ها لذت می‌برم و نه تنها در استقلال، بلکه هر جایی که کار کردیم مشکلی از این بابت نداشتم.

خود شما چه الگویی در دروازه‌بانی داشتید؟

پیتر اشمایکل. همیشه تمرینات و بازی‌های او را دنبال می‌کردم و الگو می‌گرفتم. او در زمان گذشته یکی از بهترین‌ها بود، اما گلر خیلی قوی و کاردرستی بود.

چرا بهزاد غلامپور به پرش‌های بعد از گل معروف شده است؟
الان که دیگر پیر شدیم. دیگر نمی‌شود مثل گذشته پرش داشته باشیم. فرهاد خیلی سرعتی است و نمی‌شود درست تشخیص داد که باید کجا بپرم (باخنده.)

اگر استقلال جام ببرد چه اندازه خوشحال می‌شوید.

اگر استقلال جام ببرد که باید قول بدهم ۱۰ متر می‌پرم! (باخنده.)

کار کردن با دو گلر بزرگ در یک تیم بزرگ سخت است؟

ما دو گلر خوب داریم و فوق العاده هستند. این بالاخره فوتبال حرفه‌ای است و شاید شما حتی سه دروازه بان خوب هم در یک تیم داشته باشید. این فوتبال با چالش‌ها زیباست و همین می‌تواند برای شما موفقیت آمیز باشد.

بهزاد غلامپور در زندگی فوتبالی چه حسرتی دارد؟

حسرتی ندارم. جام ملت‌ها و مثلا جام جهانی حسرت در گذشته بود و فقط همان زمان به آن‌ها فکر می‌کردم. موضوعی نیست که الان هم بخواهم به آن فکر کنم. اگر بخواهم یکی از خواسته‌هایم در گذشته را بگویم جام جهانی بود. الان طوری نیست که خیلی به آن فکر کنم، اما اگر یک آرزو در گذشته بود، آن هم جام جهانی بود.

ولی شما به پوشیدن لباس‌های رنگارنگ هم معروف شدید.

بله کم و بیش از آن لباس‌ها می‌پوشیدم. زرد، سبز و از این رنگ‌ها می‌پوشیدم که جالب توجه بود.

الان دروازه‌بانی در لیگ وجود دارد که با دیدنش یاد خودتان بیفتید؟

کسی نیست. سبک کاری همه دروازه‌بانان لیگ الان خوب است، اما بازیکنی نیست که بخواهم خودم را با آن مقایسه کنم. این را نمی‌گویم که من تک بودم و کسی شبیه به من نیست، نه، الان سبک کار دروازه‌بان‌ها با پیشرفت علم و فناوری متفاوت شده است.

تیم ملی می‌تواند به جام جهانی صعود کند؟

به امید خدا. ما هم به عنوان یک ایرانی با بازیکنانی که در اختیار داریم دعا می‌کنیم که این اتفاق بیفتد و مطمئنم امسال جشن صعود می‌گیریم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: