تیتر امروز

رحمن قهرمانپور: احیای برجام به اراده سیاسی کاخ سفید بستگی دارد
روند مذاکرات وین در گفتگو با یک کارشناس مسائل بین‌الملل

رحمن قهرمانپور: احیای برجام به اراده سیاسی کاخ سفید بستگی دارد

روند مذاکرات وین ادامه دارد. آیا احیای برجام شروع شده است؟ این سوالی است که رحمن قهرمان‌پور به آن پاسخ داده است و معتقد است که احیای برجام به وجود اراده سیاسی لازم در کاخ سفید بستگی دارد.
یک روز با کرونا؛ دست و پا زدن میان مرگ و زندگی!

یک روز با کرونا؛ دست و پا زدن میان مرگ و زندگی!

مطلبی که می‌خوانید نه یک داستان تخیلی است نه قصه و نه رویا، بلکه روایت اتفاقی است واقعی از آن دست اتفاق‌هایی که می‌گویند شاید برای شما هم اتفاق بیفتد؛ این روایت تنها یک پیام دارد، کرونا را جدی...

ناوالنی در اعتراض به عدم رسیدگی مناسب پزشکی بابت درد‌هایی در کمر و پاهایش، دست به اعتصاب غذا زده است.

کد خبر: ۸۴۷۲۷
۱۱:۱۷ - ۱۲ فروردين ۱۴۰۰

آغاز اعتصاب غذای ناوالنی در مخالفت با زندانی شدن توسط پوتین

 

دیدارنیوز ـ به گزارش خبرگزاری رویترز، الکسی ناوالنی، منتقد کرملین که در زندانی در حومه مسکو به سر می‌برد در تلاشی برای مجبور کردن مقام‌های زندان برای ارائه خدمات پزشکی مناسب، روز چهارشنبه دست به اعتصاب غذا زده است.

سرنوشت ناوالنی که مهمترین منتقد ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه به شمار می‌رود پس از آن در مرکز توجه قرار گرفت که وی اخیرا گفت در طول شب از سوی یکی از نگهبان‌های زندان بیدار می‌شود که مصداق شکنجه است و درخواستش برای دریافت خدمات پزشکی بارهاست که با بی توجهی روبرو شده است.

ناوالنی در نامه‌ای دست نوشته به رئیس زندان که روز چهارشنبه از سوی تیمش در رسانه‌های اجتماعی منتشر شد، نوشت، درخواست‌های هر روزه برای حضور یک پزشک به منظور آزمایش و دریافت خدمات درمانی با بی اعتنایی روبرو شده است.

وی در این نامه نوشته است: من واقعا به یک پزشک نیاز دارم. این حق من است که بر اساس قانون از خدمات پزشکی بهره‌مند شوم. من می‌خواهم به یک پزشک اجازه داده شود تا من را معاینه کند و تا وقتی به مقصودم نرسم، به اعتصاب غذا ادامه می‌دهم.

مقام‌های زندان اخیرا و پس از آزمایش از ناوالنی اعلام کردند که شرایط وی با ثبات و رضایت بخش است.

اینترفاکس نیز از قول سرویس خدمات زندان منطقه "ولادیمیر" روسیه اعلام کرد: ناوالنی بر اساس شرایط پزشکی خدمان درمانی مناسبی را دریافت می‌کند. همچنین چک زندانیان در طول شب نیز بر اساس قانون است و باعث ناراحتی زندانیان نمی‌شود.

غرب از جمله دادگاه اروپایی حقوق بشر از روسیه خواسته‌اند تا هر چه سریعتر ناوالنی را آزاد کند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: