تیتر امروز

اپلیکیشنی که به تدریج  «شاد» شد

اپلیکیشنی که به تدریج «شاد» شد

آموزش از راه دور در ایام کرونا با اپلیکیشنی به نام شاد صورت گرفت. رسول شکوهی در یک سالگی شاد نگاهی دارد به کارایی این اپلیکیشن و جایگاه فعلی آن در عرصه آموزش کشور.

در اجرای ماده ۳۱ قانون انتخابات ریاست‌جمهوری، با دعوت وزیر کشور، جلسه معتمدان سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری به منظور انتخاب ۷ معتمد عضو هیأت اجرایی مرکزی این انتخابات، با حضور شخصیت‌های مذهبی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی برگزار شد.

کد خبر: ۸۳۴۳۷
۲۱:۱۲ - ۱۶ اسفند ۱۳۹۹
اعضاى هیأت اجرایی مرکزی سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری انتخاب شدند
 
دیدارنیوز - در اجرای ماده ۳۱ قانون انتخابات ریاست‌جمهوری، با دعوت وزیر کشور، جلسه معتمدان سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری به منظور انتخاب ۷ معتمد عضو هیأت اجرایی مرکزی این انتخابات، با حضور شخصیت‌های مذهبی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی برگزار شد.

۷ عضو اصلی و ۴ عضو علی البدل هیأت اجرایی مرکزی انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری بر اساس ماده ۳۱ قانون انتخابات ریاست جمهوری و تبصره های آن انتخاب شدند.

در اجرای ماده ۳۱ قانون انتخابات ریاست‌جمهوری، با دعوت رحمانی فضلی، وزیر کشور، جلسه معتمدان سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری به منظور انتخاب ۷ معتمد عضو هیأت اجرایی مرکزی این انتخابات، با حضور شخصیت‌های مذهبی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی برگزار شد.

در این جلسه که روز شنبه ۱۶ اسفندماه برگزار شد،‌ پس از رأی‌گیری از معتمدان مدعو که پیش از این به تأیید هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات شورای نگهبان رسیده‌اند، هفت معتمد به عنوان اعضای اصلی و ۴ معتمد به عنوان اعضای علی البدل انتخاب شدند.

برابر نتایج رأی‌گیری، اعضای اصلی به ترتیب بالاترین رأی به این شرح انتخاب شدند:

سیدحسین هاشمی
جمال عرف
عادل آذر
محمدرضا آیت‌الهی
سعید اوحدی
سیدکامل تقوی‌نژاد
حسن غفوری فرد
 
همچنین برابر نتایج رأی‌گیری، اعضای علی‌البدل به ترتیب بالاترین رأی به این شرح تعیین شدند:

یحیی آل‌اسحاق
حسین طاهری
علیرضا رشیدیان
اصغر افتخاری

مطابق قانون انتخابات ریاست‌جمهوری،‌ وزیر کشور، رئیس هیأت اجرایی مرکزی این انتخابات است. ماده ۳۱ قانون انتخابات ریاست‌جمهوری تصریح می‌کند: وزارت کشور مجری برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری است و زیر نظر هیأت اجرایی مرکزی انتخابات با ترکیب اعضای ذیل اقدام می‌نماید:

۱ـ وزیر کشور (به عنوان رئیس هیأت)
۲ـ یکی از اعضای هیأت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی با انتخاب مجلس (بدون حق رأی)
۳ـ دادستان کل کشور
۴ـ وزیر اطلاعات
۵ ـ تعداد هفت نفر از شخصیت‌های دینی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی به عنوان معتمدان مردمی به ترتیب مقرر در تبصره‌های (۱) و (۲) این ماده

همچنین تبصره ۱ این ماده مقرر می‌دارد: وزیر کشور حداقل پنج ماه قبل از پایان دوره چهار ساله ریاست‌جمهوری، سی نفر از شخصیت‌های مذهبی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی کشور را که دارای صلاحیت‌های مندرج در تبصره (۳) ماده (۳۹) این قانون باشند به عنوان معتمد به هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات معرفی می‌نماید و با رعایت تبصره (۲) این ماده پس از تأیید هیأت مرکزی نظارت حداکثر ظرف یک هفته جلسه‌ای با حضور حداقل دو سوم معتمدان مذکور تشکیل می‌دهد که ضمن آن هفت نفر معتمدان موضوع بند (۵) با رأی مخفی و اکثریت نسبی به عنوان عضو اصلی و چهار نفر عضو علی‌البدل به ترتیب آراء انتخاب می شوند.

در پی انتخاب اعضای هیات اجرایی مرکزی انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری، نخستین جلسه این هیات به ریاست وزیر کشور و با حضور همه اعضاء تشکیل شد و به اتفاق آرا، جمال عرف به عنوان نائب رییس هیات اجرایی مرکزی انتخابات سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری و همچنین سیداسماعیل موسوی به عنوان دبیر این هیات تعیین شدند.
منبع: جماران
برچسب ها: انتخابات 1400
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: