نماینده مردم چابهار در مجلس از سفر‌های متعدد مردم ایران به منطقه چابهار خبر داد و ضمن تصریح ضعیف بودن شاخص‌های بهداشتی – درمانی این منطقه از مسئولان خواست که هر چه سریع‌تر نسبت به منع عبور و مرور افراد غیر بومی اقدام کنند.

کد خبر: ۸۲۳۲۷
۱۶:۱۲ - ۲۹ بهمن ۱۳۹۹

تیتر امروز

ابراز نگرانی نماینده چابهار از احتمال شیوع شدید کرونا در جنوب سیستان و بلوچستان

 

دیدارنیوز ـ معین الدین سعیدی در گفتگویی در مورد وضعیت شیوع بیماری کرونا در جنوب استان سیستان و بلوچستان گفت: متاسفانه حوزه جنوب استان سیستان و بلوچستان از نظر همه شاخص‌های بهداشت و درمان پایین‌ترین شاخص را دارد. ما چه به لحاظ تخت بیمارستان و چه به لحاظ پرنسل حوزه بهداشت و درمان در شرایط سختی هستیم. زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی حوزه انتخابیه ما بسیار ضعیف است.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس از سفر‌های متعدد گردشگران به منطقه چابهار خبر داد و گفت: تعجب می‌کنم که علی رغم همه مسائل فوق ممنوعیت سفر به جنوب استان سیستان و بلوچستان اعلام نشد. در چنین شرایطی منتظر یک پیک کرونای خطرناک در روز‌های آتی خواهیم بود.

نماینده مردم چابهار از مسئولان خواست که همه انواع ممنوعیت سفر به چابهار، نیک شهر، کنارک، قصر قند و حوزه سواحل مکران را هر چه سریع‌تر اعمال کنند.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس با بیان این که هر چند که در پرواز‌های هوایی پایش نسبتا خوبی صورت می‌گیرد ادعا کرد:، اما هم اکنون اگر یک هم وطن ساکن تهران با وسیله نقلیه شخصی قصد عزیمت به جنوب استان سیستان و بلوچستان را بکند، جریمه نقدی نمی‌شود و منع عبور و مروری هم وجود ندارد. این در حالی است که در مناطقی مثل کیش و قشم، پایش سفر‌های زمینی و منع عبور و مرور وجود دارد.

سعیدی در پایان گفت: وضعیت حوزه ما قرمز نشده است. البته ما غیر از شیوع کویید ۱۹، کرونا‌های دیگری مثل کرونای خشکسالی، کرونای مدیریت، کرونای بی عدالتی داریم. اگر جلوی موج سفر گردشگران تا یک ماه آینده گرفته نشود، وضعیت ما قرمز خواهد شد.
 
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: