گفتگوی امیر دبیری مهر پژوهشگر علوم سیاسی و بیداد شاعر معاصر

نسبت ادبیات و سیاست و اجتماع همواره نسبتی حساس و مناقشه‌برانگیز بوده است. امیر دبیری مهر در گفتگو با امیر خوشنویسان (بیداد) به بررسی و بازکاوی این نسبت در ایران امروز پرداخته است.

کد خبر: ۸۲۳۰۳
۱۳:۰۳ - ۲۹ بهمن ۱۳۹۹

تیتر امروز

نامزدی ظریف در ۱۴۰۰؛ ۵۰ درصد حل است!

نامزدی ظریف در ۱۴۰۰؛ ۵۰ درصد حل است!

با وجودی که محمدجواد ظریف تا کنون تمایلی به حضضور در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ نشان نداده، ولی تعداد زیادی از افراد و احزاب اصلاح‌طلب اعلام کرده اند که ظریف می‌تواند گزینه نهایی جبهه اصلاحات...
فیروزه صابر: فشار وزارت کشور برای تغییر ساختار جمعیت امام علی (ع) قانونی نیست

فیروزه صابر: فشار وزارت کشور برای تغییر ساختار جمعیت امام علی (ع) قانونی نیست

فشارهای وارده برای انحلال جمعیت امام علی یکی از مهم‌ترین اخبار اجتماعی روزهای اخیر است. فیروزه صابر از شناخته شده‌ترین فعالان اجتماعی در گفتگو با دیدار از غیرقانونی بودن فشارهای وزارت کشور می‌گوید.

سرگذشت ادبیات اجتماعی: از نقد اجتماعی تا اعتراض سیاسی

دیدارنیوز _ امیر دبیری مهر: در پاسخ به این پرسش که ایا شعر و ادبیات فضای مناسب و تاثیر گذاری در حوزه سیاست و جامعه است؟ دیدگاه‌های متفاوتی وجود دارد. برخی معتقدند سیاست از امور عقلی است و نمی‌توان با شعر که تجلی احساسات است به آن پرداخت برخی هم بر این باورند که نفوذ و جاذبه شعر و ادبیات می‌تواند بهتر از رسانه‌های دیگری مفاهیم و درد و رنج‌ها را منتقل کند. امیر دبیری مهر دانش پژوه علوم سیاسی در ششمین برنامه دیدار اندیشه‌ها درباره تاریخچه و تحولات شعر و ادبیات اجتماعی از گذشته تا امروز ایران با امیر خوشنویسان متخلص به بیداد گفتگوی مفصلی کرده است. بیداد چند سال پیش با سرودن و انتشار شعر معروف " گیرم که گلاب شما اصل قمصر است" مورد توجه جامعه ادبی کشور قرار گرفت. او در این گفتگو بر خلاف تصور عمومی تاکید کرد او شعر سیاسی نمی‌گوید و اساسا علاقه‌ای به سیاست ندارد، اما به عنوان یک شاعر خراسانی و سبزواری دغدغه‌های جدی اجتماعی و انسانی دارد. مشروح این گفتگو را ببینید.

 

فیلم کامل را ببینید:

 

 

 

 

 

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: