عامل انتحاری سوار بر خودرو قبل از ترک مقر عناصر گروه تروریستی داعش برای خداحافظی از آن‌ها اقدام به بوق زدن کرد، اما فراموش کرده بودمواد منفجره کارگذاشته‌شده در خودرو با فشار دادن بوق منفجر خواهد شد.

کد خبر: ۸۲۰۰۹
۱۶:۱۹ - ۲۵ بهمن ۱۳۹۹

تیتر امروز

اشتباه مضحک عامل انتحاری ۲۱ تروریست را به هلاکت رساند

 

دیدارنیوز ـ فرماندهی عملیات سامرا در عراق امروز از کشته شدن ۲۱ نفر از عناصر گروه تروریستی داعش بر اثر انفجار یک خودروی بمب‌گذاری‌شده به دلیل اشتباه عامل انتحاری خبر داد. سرتیپ ستاد «جبار الدارجی» امروز، شنبه، در بیانیه‌ای اعلام کرد: ۲۱ داعشی در انفجار یک خودروی بمب‌گذاری‌شده کشته شدند. یک عامل انتحاری هدایت این خودرو را برعهده داشت و قصد داشت تا خود را به همراه خودرو در یکی از پست‌های ایست و بازرسی پلیس فدرال عراق در منطقه «جلام سامرا» در جنوب بخش الدور منفجر کند.

وی افزود: این عامل انتحاری سوار بر خودرو قبل از ترک مقر عناصر گروه تروریستی داعش برای خداحافظی از آن‌ها اقدام به بوق زدن کرد، اما فراموش کرده بودمواد منفجره کارگذاشته‌شده در خودرو با فشار دادن بوق منفجر خواهد شد. همین امر باعث شد خودرو منفجر شود و همه عناصر داعش در محل کشته شوند.

افزایش تحرکات تروریست‌ها در برهه اخیر باعث شد نیرو‌های مسلح عراق بر شدت عملیات خود علیه بقایای گروه تروریستی داعش در مناطق مختلف این کشور بیفزایند و در طول سه هفته اخیر شمار زیادی از سرکردگان تروریست از جمله سرکرده ارشد داعش در عراق موسوم به «جانشین خلیفه و والی عراق» در این گروه را به هلاکت رساندند، شمار دیگری از آن‌ها را بازداشت و مقر‌ها و مخفیگاه‌های آنان را منهدم کردند که این عملیات همچنان ادامه دارد.

عراق در سال ۲۰۱۷ میلادی پس از سه سال نبرد، پیروزی بر گروه تروریستی داعش را اعلام کرد، اما عناصر و هسته‌های پراکنده این گروه تروریستی هنوز در برخی مناطق استان‌های «دیاله، کرکوک، نینوا، صلاح‌الدین، الانبار و بغداد» فعال هستند.

نیرو‌های امنیتی عراق برای پاکسازی کامل این مناطق از وجود عناصر تروریستی تلاش می‌کنند.
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: