تیتر امروز

بایدن و کرونا؛ وعده‌های حساب‌شده، گام‌های بزرگ
ینگه دنیا ۴

بایدن و کرونا؛ وعده‌های حساب‌شده، گام‌های بزرگ

«ینگه دنیا» عنوان ستون ثابت روح الله نخعی روزنامه‌نگار حوزه بین‌الملل در دیدار است که به فضای سیاسی ایالات متحده و تحولات آن می‌پردازد. این شماره به عملکرد بایدن در هفته‌های نخست مسئولیتش پرداخته...

طبق گفته ژنرال کریستوفر کاوولی، مسئول ارتش ایالات متحده در اروپا و آفریقا، جبهه اروپا "کاملا" به یک گروه ویژه چند دامنه‌ای نیاز دارد. اما در حالی که قصد استقرار چنین واحدی از چند سال پیش وجود داشته است، پیشرفت چندانی حاصل نشده است.

کد خبر: ۸۱۴۷۳
۱۲:۴۵ - ۱۶ بهمن ۱۳۹۹

تاکید فرمانده آمریکایی در اروپا بر لزوم تشکیل کارگروه چند دامنه‌ای

 

دیدارنیوز ـ به نقل از پایگاه دیفنس نیوز، ارتش آمریکا چند سال با تبدیل مفهوم خود از عملیات‌های جنگی چند دامنه‌ای به دکترین فاصله دارد. این مفهوم درباره رقابت ابرقدرتی و درگیری بالقوه با دشمنان در هوا، زمین، دریا، فضا و فضای سایبری است.

ژنرال کاوولی سوم فوریه در نشست مجازی "انجمن ارتش آمریکا" گفت: توانایی‌هایی که کار گروه چند دامنه‌ای در اختیار ما قرار می‌دهد و به ما در انسجام کمک می‌کند و تخصصی که ایجاد می‌کند، برای به روزرسانی نحوه برنامه‌ریزی ما برای فعالیت در قاره اروپا، بسیار بسیار مهم خواهد بود. ما همچنین قادر خواهیم بود که این توانایی را به قاره آفریقا نیز گسترش دهیم.

مسئول ارتش ایالات متحده در اروپا و آفریقا گفت، مانور‌های اخیر اهمیت یک یگان چند دامنه‌ای در عملیات‌های جنگی را ثابت کرد. هدف از این رزمایش‌ها طراحی "علیه سناریوی فرضی نبرد تمام عیار در ۲۰۳۵" بود.
 
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: