عربستان در اجرای اقدام‌های پیشگیرانه با هدف مبارزه با ویروس کرونا، ورود شهروندان ۲۰ کشور را به صورت موقت به حال تعلیق درآورد.

کد خبر: ۸۱۳۸۷
۱۱:۲۸ - ۱۵ بهمن ۱۳۹۹

تیتر امروز

فیلم «دوئل» اسپیلبرگ؛ داستان قدرتمندان سوار بر کامیون غول‌پیکر
سینما با چاشنی تفکر (۱۰)

فیلم «دوئل» اسپیلبرگ؛ داستان قدرتمندان سوار بر کامیون غول‌پیکر

سینما با چاشنی تفکر عنوان ستون ثابت ناصر ذاکری روزنامه‌نگار پیشکسوت و پژوهشگر اقتصادی در دیدار است. ذاکری در این ستون هر بار ضمن مرور یک فیلم سینمایی به نکات تامل برانگیز آن فیلم از منظر اقتصاد...
تعویق بررسی FATF و ناامیدی بازار‌ها

تعویق بررسی FATF و ناامیدی بازار‌ها

بررسی لوایج مرتبط با FATF تا فروردین ۱۴۰۰ به تعویق افتاد. اعلام این خبر کافی بود تا بازار‌ها نسبت به آن واکنش منفی نشان دهند. به نظر کش‌مکش‌های سیاست داخلی و خارجی هر روز بیشتر اقتصاد ایران را...

عربستان ورود شهروندان ۲۰ کشور را به حال تعلیق درآورد

 

دیدارنیوز ـ خبرگزاری رسمی عربستان به نقل از یک مقام در وزارت کشور سعودی اعلام کرد که ورود شهروندان ۲۰ کشور به جز دیپلمات‌ها و متخصصان بهداشت و سلامت و خانواده‌های آن‌ها به صورت موقت به حالت درآمد.

این ۲۰ کشور شامل آلمان، آمریکا، آرژانتین، امارات، اندونزی، ایرلند، ژاپن، ایتالیا، پاکستان، برزیل، پرتغال، انگلیس، ترکیه، آفریقای جنوبی، سوئد، سوئیس، فرانسه، لبنان، مصر و هند است.

بر اساس گزارش ها، این تصمیم دولت عربستان از ساعت ۲۱ چهارشنبه (۳ فوریه ۲۰۲۱/ ۱۵ بهمن) اجرا خواهد شد.

عربستان سعودی بالاترین میزان مرگ و میر ناشی از ابتلا به کرونا را در میان کشور‌های حوزه خلیج فارس دارد.

تاکنون بیش از ۳۶۸ هزار ابتلا به بیماری «کووید-۱۹» در عربستان گزارش شده و مرگ ۶ هزار و ۴۰۰ بیمار کرونایی نیز در این کشور ثبت شده است.

عربستان، ۱۵ دی ماه گذشته از پایان ممنوعیت ورود به این کشور از راه‌های هوایی، زمینی و دریایی خبر داده بود.

وزارت کشور عربستان در این باره اعلام کرد که اقدام‌های پیشگیرانه مربوط به تعلیق همه پرواز‌های هوایی بین المللی و همچنین ممنوعیت ورود به عربستان از راه‌های زمینی و دریایی از امروز متوقف شده است.

یک مقام مسوول در وزارت کشور عربستان اعلام کرد که دولت سعودی تصمیم به پایان کار پیشگیری از شیوع گونه جدید ویروس کرونا و در نتیجه پایان تعلیق همه پرواز‌های هوایی بین المللی به روی مسافران خارجی و ورود به عربستان از راه‌های دریایی و زمینی گرفته است.

این منبع مسئول در عین حال تأکید کرد، خارجی‌هایی که از انگلیس و آفریقای جنوبی و یا هر کشوری که وزارت بهداشت عربستان تعیین کرده است، وارد سرزمین عربستان می‌شوند، باید به مدت چهارده روز در قرنطینه باشند.

در پی شیوع گونه جدید ویروس کرونا در انگلیس و چند کشور دیگر، عربستان ماه گذشته همه مرز‌های زمینی، دریایی و هوایی خود را به مدت دو هفته بست.

اول دی ماہ امسال نیز شروع موج دوم کرونا در عربستان، این کشور را مجبور به ممنوعیت ورود پرواز‌های خارجی کرد.
 
منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: