یک مسئول در وزارت خارجه عراق امروز (یکشنبه) اعلام کرد که هیچ موعد نهائی برای انجام سفر پاپ فرانسیس به عراق در مارس آتی مشخص نشده است.

کد خبر: ۸۱۱۲۰
۱۴:۳۰ - ۱۲ بهمن ۱۳۹۹

تیتر امروز

حلقه خندان انیشتین در کیهان
دانش آدینه ۲۹

حلقه خندان انیشتین در کیهان

در ۲۹ امین شماره دانش آدینه، سروش زمانی مقدم به تشریح پدیده لنزینگ گرانشی و اثرات آن بر مشاهدات ما از کیهان بی‌انت‌ها پرداخته است.
دیدارنیوز -  به نقل از العربی الجدید، یک مسئول عالی رتبه در وزارت خارجه عراق اعلام کرد که بغداد هیچ موعد رسمی مشخصی را برای انجام سفر پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان به این کشور دریافت نکرده است، اما احتمال می‌رود که پاپ در اوساط مارس به عراق سفر کند. همچنین یک کارگروه دولتی همکاری با دفتر امور مسیحیان را درمورد مقدمه چینی برای این سفر آغاز کرده است.

وی ادامه داد، اعلام این سفراز جانب واتیکان نبود و ممکن است علت آن تمهیدات مربوط به برنامه‌های سفر یا اوضاع مربوط به عراق به ویژه درخصوص کرونا و نگرانی‌ها از موج دوم کرونا در کشور باشد، لذا بسیار این امکان وجود دارد که این سفر به تعویق بیافتد، اما با این وجود مقدمه‌چینی‌های عراق برای این سفرادامه دارد به ویژه بعد از آنکه از تصمیم پاپ فرانسیس برای دیدار با آیت الله العظمی سید علی سیستانی، مرجع عالی قدر شیعیان در استان نجف خبر داده شد.

پیشتر اعلام شد که پاپ فرانسیس اوایل ماه مارس به عراق سفر میکند.
 
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: