کد خبر: ۸۰۹۸۳
۱۰:۰۶ - ۱۱ بهمن ۱۳۹۹

تیتر امروز

نامزدی ظریف در ۱۴۰۰؛ ۵۰ درصد حل است!

نامزدی ظریف در ۱۴۰۰؛ ۵۰ درصد حل است!

با وجودی که محمدجواد ظریف تا کنون تمایلی به حضضور در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ نشان نداده، ولی تعداد زیادی از افراد و احزاب اصلاح‌طلب اعلام کرده اند که ظریف می‌تواند گزینه نهایی جبهه اصلاحات...
فیروزه صابر: فشار وزارت کشور برای تغییر ساختار جمعیت امام علی (ع) قانونی نیست

فیروزه صابر: فشار وزارت کشور برای تغییر ساختار جمعیت امام علی (ع) قانونی نیست

فشارهای وارده برای انحلال جمعیت امام علی یکی از مهم‌ترین اخبار اجتماعی روزهای اخیر است. فیروزه صابر از شناخته شده‌ترین فعالان اجتماعی در گفتگو با دیدار از غیرقانونی بودن فشارهای وزارت کشور می‌گوید.

پانته‌آ بهرام در واکنش به توقیف فیلم لیلا حاتمی: زن بودن در سینما آسان نیست

 

دیدارنیوز - هفته گذشته اسامی فیلم‌های حاضر در جشنواره فیلم فجر مشخص شدند و در این میان نامی از فیلم قاتل وحشی با بازی لیلا حاتمی نبود. خبرهای حاکی از آن است که فیلم به دلیل مشخص بودن گوش‌های لیلا حاتمی و همچنین تراشیده بودن موهای او توقیف شده است. حالا به همین دلیل پانته‌آ بهرام یادداشتی نوشته است که متن کامل آن را در زیر می‌خوانید:

پانته‌آ بهرام که حضور سال گذشته‌اش در فیلم «شنای پروانه» و نشست خبری این فیلم با مو‌های تراشیده حواشی زیادی در پی داشت، درباره توقیف «قاتل و وحشی» به علت نمایش موی تراشیده و گوش‌های لیلا حاتمی نوشت: «اینروز‌ها باز بحثِ گوش است و سانسور و سینما و زن! گوشِ "زنان " که گویا فقط برای شنیدنِ فرامینِ "مردان" آفریده شده!.

نه ببخشید! باید چیزی بگویم که به "صلاح " باشد. چرا که "آداب" اینگونه حکم میکند! باید چیزی بگویم که "بشود" گفت! در میانه‌ی این هیاهوی تکراری، گفتند: فیلم‌های دیگری در این سال‌ها با حضورِ زنانی با سر‌های تراشیده بر پرده رفت و آب از آب نجنبید!.
 
پانته‌آ بهرام در واکنش به توقیف فیلم لیلا حاتمی: زن بودن در سینما آسان نیست

نه دوستان! نه اینهمه آسان! ما در اختلاط مفاهیم و استدلالات و استفتاء و مباحثِ بی قانونی که قانون نمیشوند، تاوانِ "زن" بودنمان را می‌دهیم! من هم تاوان دادم برای شرکت در جلسه‌ی مطبوعاتی فیلمی که با همان شکل در آن فیلم ظاهر شده بودم!

این خانه گویا به اعتبارِ "ترس" پابرجاست و ما هرگز صاحبخانه نمیشویم..

«زن» بودن و بودن در این سینما آسان نیست!

ناتمام...»
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: