مقام‌های اسرائیلی گفتند، مشاور امنیت ملی آمریکا برای نخستین بار با مشاور امنیت داخلی اسرائیل گفتگو کرد.

کد خبر: ۸۰۶۳۰
۱۰:۳۲ - ۰۵ بهمن ۱۳۹۹

تیتر امروز

فیروزه صابر: فشار وزارت کشور برای تغییر ساختار جمعیت امام علی (ع) قانونی نیست

فیروزه صابر: فشار وزارت کشور برای تغییر ساختار جمعیت امام علی (ع) قانونی نیست

فشارهای وارده برای انحلال جمعیت امام علی یکی از مهم‌ترین اخبار اجتماعی روزهای اخیر است. فیروزه صابر از شناخته شده‌ترین فعالان اجتماعی در گفتگو با دیدار از غیرقانونی بودن فشارهای وزارت کشور می‌گوید.
پدران ایرانی؛ مظلوم و در حاشیه

پدران ایرانی؛ مظلوم و در حاشیه

فردا در تقویم رسمی ایران روز پدر است. مطلب حاضر نگاهی دارد به وضعیت پدران ایرانی در شرایط دشوار اقتصادی و اجتماعی امروز ایران و تنگناها و دغدغه‌های بسیاری که با آن مواجهند.

دیدارنیوز - به نقل از پایگاه خبری آکسیوس، این نخستین گفتگو بین جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی دولت جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا و مئیر بن شبات، مشاور امنیت داخلی اسرائیلی بوده است. در دوران انتقال، تیم بایدن از گفتگو با دولت‌های خارجی اجتناب کرده بود.

مقام‌های اسرائیلی گفتند که این گفتگوی تلفنی بیشتر بر روی معارفه و آغاز مذاکرات تمرکز داشت. آنها همچنین اعلام کردند که یکی از محورهای گفتگو، ایران بوده است.

در روزهای اخیر، سالیوان با همتایانش در انگلیس، فرانسه، آلمان، ژاپن و کره جنوبی گفتگوی تلفنی داشت.

کاخ سفید درباره گفتگو سالیوان با مشاور امنیت داخلی اسرائیل به اظهارنظر نپرداخت.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل درباره هدف بایدن در تلاش برای از سرگیری توافق اتمی با ایران ابراز نگرانی کرده است. چنین اقدامی می‌تواند به تنش بین بایدن و دولت اسرائیل منجر شود.

تونی بلینکن، کاندیدای وزیر خارجه آمریکا در جلسه تاییدیه‌اش گفته بود که راهی طولانی تا از سرگیری توافق با ایران وجود دارد.

وی تاکید کرد که آمریکا برای از سرگیری توافق با ایران با کشورهای عرب حوزه خلیج فارس رایزنی می‌کند.
 
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: