مدیرکل دفتر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش به تبیین روند آموزش مجازی هنرستانی‌ها پرداخت و گفت: البته باید توجه داشت که اجرای دروس کارگاهی، عملی و تخصصی هنرستان‌ها با توجه به ماهیت کار‌های عملی و مهارتی در شبکه شاد میسر نیست و با مشکلاتی همراه و لازم است به صورت حضوری برگزار شوند که از ابتدای بهمن ماه این امکان در شهر‌های با وضعیت آبی و زرد فراهم شده است.

کد خبر: ۸۰۰۴۹
۰۹:۴۹ - ۲۷ دی ۱۳۹۹

تیتر امروز

تورم هولناک ۱۳۹۹ و امید‌ها به ۱۴۰۰

تورم هولناک ۱۳۹۹ و امید‌ها به ۱۴۰۰

تورم نقطه‌ای و ماهانه بهمن تکان دهنده بود. شاهد فوران تورمی، صف‌های پرتعداد برای خرید اقلام اساسی است. با این حال برخی از سناریو‌های احتمالی ۱۴۰۰ می‌گوید می‌توان به تعدیل تورم امیدوار بود.

آموزش حضوری دروس عملی هنرستانی‌ها از ابتدای بهمن در شهر‌های آبی و زرد

 

دیدارنیوز ـ مصطفی آذرکیش به تبیین روند آموزش مجازی هنرستانی‌ها پرداخت و اظهار کرد: ۱۶۶۳ کانال تخصصی برای ۲۶ رشته شاخه فنی و حرفه‌ای و ۷۰ رشته شاخه کاردانش در شبکه شاد ایجاد شده است. بیش از ۷۵۰۰ عنوان محتوای آموزشی در این کانال‌ها بارگذاری شده است.

مدیرکل دفتر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش افزود: هرچند باید توجه داشت که اجرای دروس کارگاهی، عملی و تخصصی هنرستان‌ها با توجه به ماهیت کار‌های عملی و مهارتی در شبکه شاد میسر نیست و با مشکلاتی همراه است.

آذرکیش تاکید کرد: لازم است کارگاه‌های عملی به صورت حضوری برگزار شوند که از ابتدای بهمن ماه این امکان در شهر‌های با وضعیت آبی و زرد فراهم شده است.

وی با بیان اینکه علیرغم تاثیر منفی شیوع کرونا بر آموزش‌های مهارتی، رشد سهم فعلی آموزش مهارتی در دوره متوسطه قابل توجه است و در سال جاری ۳۲ هزار هنرجو بیشتر از سال قبل در هنرستان‌ها ثبت نام کردند.

مدیرکل دفتر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش افزود: هم چنین در چند سال اخیر شاهد افزایش چهار برابری هنرجویان هنرستان‌های مناطق محروم و روستایی بودیم. شمار دانش آموزان دوره‌های فنی و کاردانش در این مناطق از ۲۵ هزار به ۹۸ هزار نفر رسیده است.
 
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: