قیمت‌گذاری دستوری و احتمال جنگ باعث ریزش شاخص بورس شده است. در این میان برخی سهامداران خرد با این شاخه به آن شاخه کردن و رفتار هیجانی به سرمایه خود آسیب می‌زنند.

کد خبر: ۷۹۶۱۰
۱۷:۵۹ - ۲۰ دی ۱۳۹۹

تیتر امروز

کمال اطهاری: فعالان جامعه مدنی الگوی توسعه و سیاست اجتماعی شایسته را به جامعه ارایه کنند
گزارش اختصاصی دیدار از نشست حامیان جامعه مدنی (حجم) + فیلم و صوت

کمال اطهاری: فعالان جامعه مدنی الگوی توسعه و سیاست اجتماعی شایسته را به جامعه ارایه کنند

کمال اطهاری در وبیناری به میزبانی حامیان جامعه مدنی به انتقاد همزمان از رویکردهای نئولیبرالیستی و نیز روشنفکری رادیکال پرداخته و مهم‌ترین نیاز امرور را ارایه الگوی توسعه دانش‌بنیان می‌داند.

از این شاخه به آن شاخه پریدن، عامل استهلاک سرمایه‌ها در بورس

 

دیدارنیوز ـ سرویس اقتصادی: امروز شاخص کل در ادامه روند نزولی یک هفته گذشته با بیش از ۲۴ هزار واحد ریزش، کانال یک میلیون و ۳۰۰ هزار را از دست داد و به عدد یک میلیون و ۲۸۵ هزار کاهش پیدا کرد. در ابتدای هفته گذشته بسیاری مخاطره سیاسی و احتمال وقوع جنگ و درگیری در منطقه را عامل اصلی روند نزولی می‌دانستند، اما ریزش شاخص کل حتی پس از منتفی شدن احتمال درگیری نظامی و همچنین قطعی شدن ریاست جمهوری بایدن نیز ادامه یافت.


یوسف اصلانی، تحلیلگر بازار سرمایه در گفتگو با خبرنگار اقتصادی دیدار در تشریح وضعیت بازار گفت: بازار در سطح حمایتی مهمی قرار دارد. با توجه به روند آتی سودسازی شرکت‌ها و با توجه به این که شاخص کل به لحاظ تکنیکال به حمایت مهمی رسیده است به احتمال بسیار زیاد بازار از فردا یا پس فردا شاهد برگشت روند کلی خواهد بود.


اصلانی افزود: محدوده یک میلیون و ۲۵۶ هزار محدوده مهمی است و بسیار بعید است که شاخص کل از این محدوده، کمتر شود. همچنین عمده گروه‌های مهم بازار مانند پالایشی‌ها، فلزی‌ها و پتروشیمی به حمایت‌های مهم رسیده‌اند. از سوی دیگر گروه خودرو نیز به سطوح قیمتی جذابی دست پیدا کرده‌اند.


این تحلیلگر بورس در توضیح علت ریزش بازار در هفته گذشته گفت: چند علت دست به دست هم داد تا شاهد ریزش بازار در هفته گذشته باشیم. یکی قیمت‌گذاری دستوری فولاد بود که با واکنش منفی، منسجم و به حق سهامداران مواجه شد. این قیمت‌گذاری دستوری باید لغو شود. از سوی دیگر ریسک جنگ و بالارفتن درگیری‌ها در منطقه، همچنین انتظار برای قطعی شدن ریاست جمهوری بایدن، تاثیر گذاشت.


اصلانی در خصوص چشم‌انداز بازار اظهار داشت: تا وقتی که قیمت‌های جهانی کامودیتی‌ها رو به بالا است و قیمت دلار نیمایی نیز در همین محدوده کنونی قرار دارد، چشم‌انداز بازار خوب خواهد بود. پیشنهاد می‌کنم سهامداران از رفتار‌های هیجانی پرهیز کنند. از این شاخه به آن شاخه پریدن بیشتر باعث استهلاک پول‌شان خواهد شد، چون تجربه اخیر بازار نشان داده سهم‌ها با هم بالا می‌روند یا با هم اصلاح می‌کنند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: