تیتر امروز

شیرین هانتر: شانس احیای برجام ۵۰ درصد است
مصاحبه اختصاصی دیدار + فایل صوتی مصاحبه

شیرین هانتر: شانس احیای برجام ۵۰ درصد است

روند مذاکرات وین به کجا می‌رسد؟ آیا احیای برجام رقم می‌خورد یا خیر؟ راه حل زنده کردن برجام چیست؟ این سوالاتی است که دیدار از شیرین هانتر، استاد دانشگاه جورج تاون واشنگتن در آستانه دور جدید مذاکرات...

به مناسبت اولین سالگرد ترور وحشیانه سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس توسط تروریست‌های ایالات متحده در بغداد، مراسم‌های متعددی از سوی دوستداران آن شهید در شهر‌های مختلف نیجریه برپا شد.

کد خبر: ۷۹۲۸۶
۱۵:۵۷ - ۱۵ دی ۱۳۹۹

برگزاری مراسم گرامیداشت اولین سالگرد شهادت سردار سلیمانی در نیجریه

 

دیدارنیوز ـ تعداد زیادی از دوستداران و هواداران شهید سلیمانی در نیجریه در شهر‌های کانو، کادونا، یولا، کاتسینا و ابوجا، اولین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس را گرامی داشتند.

در همین رابطه، ابراهیم موسی رئیس انجمن آکادمیک جنبش اسلامی نیجریه با صدور بیانیه‌ای به این مناسبت، سردار سلیمانی را بزرگترین قهرمان مبارزه با تروریسم و داعش در عراق و سوریه دانسته و اعلام کرد: ترور سردار سلیمانی توسط آمریکا، یک جنایت جنگی و مخالف حاکمیت عراق و قوانین بین‌المللی بوده است.

وی با توجه به برگزاری مراسم سوگواری سردار سلیمانی توسط مسیحیان در حلب سوریه، شهید سلیمانی را نه تنها قهرمان آزادی خواهی برای مسلمانان، بلکه برای مسیحیان دانسته و بیان کرد: اقدامات شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام، فیسبوک و توییتر مبنی بر حذف تصاویر و اخبار مربوط به سردار سلیمانی، خلاف آزادی بیان می‌باشد.

ابراهیم موسی با رو به افول دانستن هژمونی قدرت‌ها در جهان و به ویژه خاورمیانه، این گونه اقدامات تروریستی از قبیل ترور سردار سلیمانی و دکتر محسن فخری زاده را آخرین تلاش‌های توأم با نا امیدی آن‌ها برای حفظ این هژمونی، و شهادت آن‌ها را موجب قدرتمندتر شدن محور مقاومت دانست.
 
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: