وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: در دولت یازدهم و دوازدهم ۲۲۰ هزار میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های گردشگری هزینه و سرمایه‌گذاری شده است.

کد خبر: ۷۸۸۷۱
۱۵:۱۱ - ۰۸ دی ۱۳۹۹

تیتر امروز

خبرخوانی هفتگی دیدار: نامه‌نگاری هاشمی‌ها، استعفای کروبی، عدرخواهی صدیقی
دیدار آدینه ۳۱

خبرخوانی هفتگی دیدار: نامه‌نگاری هاشمی‌ها، استعفای کروبی، عدرخواهی صدیقی

همچون هفته‌های پیش دیدارنیوز اهم اخبار سیاسی هفته را مرور کرده است، از جمله نامه نگاری خانواده هاشمی با هم و منازعات اعضای شورای مرکزی حزب جمهوریت با رسول منتجب‌نیا که به رسانه‌ها کشیده شد، استعفای...
اگر یک نظامی رئیس‌جمهور شود...
#دیدار ـ۱۴۰۰، قسمت چهارم

اگر یک نظامی رئیس‌جمهور شود...

چهارمین قسمت از برنامه #دیدار_۱۴۰۰ به احتمال حضور یک نظامی در سمت ریاست جمهوری و نظرات موافق و مخالف و تحلیل‌های مختلف در مورد این موضوع پرداخته است.

وزیر میراث فرهنگی:۲۲۰ هزار میلیارد تومان برای طرح‌های گردشگری در دولت فعلی هزینه شده است

 

دیدارنیوز ـ علی اصغر مونسان روز دوشنبه در جریان سفر به قزوین در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ۲ هزار پروژه گردشگری در کشور در حال اجرا است، اظهار داشت: ارزش این طرح‌ها به ۱۳۷ هزار میلیارد تومان می‌رسد.

وی با بیان اینکه ایران قبل از کرونا در سال ۲۰۱۹ به عنوان دومین کشور دارای بالاترین رشد در گردشگری دنیا انتخاب شد، اظهار داشت: تا پیش از شیوع کرونا رشد بسیار خوبی در حوزه گردشگری داشتیم و آمار ورود گردشگران به بالای هشت میلیون نفر افزایش یافت که در سال‌های قبل از آن حدود ۴.۵ میلیون نفر بود و امیدواریم با مهار کووید ۱۹ و در دوران پساکرونا بار دیگر شاهد رونق گردشگری کشور باشیم.

مونسان همچنین گفت: به زودی ۳۲۰ پروژه میراث فرهنگی که با اعتبارات دولتی و مشارکت مردمی احیا شده اند نیز در مراسمی با حضور رئیس جمهوری به بهره برداری خواهد رسید.
 

وی با بیان اینکه طرح جامع گردشگری کشور در دولت پس از مدت‌ها مطالعه و بررسی تصویب شد و براساس آن احکام قابل توجهی به دستگاه‌های مختلف ابلاغ شد، افزود: انتخاب محور‌های جدید گردشگری در غرب و جنوب کشور نیز با هدف توزیع متوازن سفر و گردشگری مورد توجه قرار گرفته است.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همچنین گفت؛ در حوزه صنایع دستی نیز رشد بسیار خوبی داشته ایم و تلاش می‌شود تا آمار ۶۰۰ میلیون دلار صادرات صنایع دستی به بالای یک میلیون دلار و در ادامه به ۲ میلیون دلار در سال افزایش یابد.

وی اظهار داشت: طرح تجاری سازی صنایع دستی مبتنی بر سلیقه بازار و مشتریان نیز با قوت در حال اجراست.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی امروز همچنین از پروژه مرمت امامزاده حسین (ع) قزوین بازدید کرد.

دیدار با نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین، شرکت در آئین رونمایی از دندان نئاندرتال از یافته‌های هیات باستان شناسی ایران و فرانسه در غار قلعه کرد آوج از برنامه‌های سفر ۲ روزه وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به قزوین است.

نشست با فعالان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قزوین و حضور در مراسم بازگشایی و افتتاح یک طرح گردشگری از دیگر برنامه‌های سفر مونسان به این استان به شمار می‌رود.
 
منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: