تیتر امروز

فائزه هاشمی؛ جسارت، صداقت، تناقض!

فائزه هاشمی؛ جسارت، صداقت، تناقض!

کدام سیاستمدار کاندیدا می‌شود و کدام داوطلب انتخابات چه می‌گوید؟ در فضای انتخاباتی فعلی هیچ یک از این‌ها به اندازه سخنان فائزه هاشمی شنیده نمی‌شود؛ کسی که قصد رای ندادن در انتخابات را دارد!

پس از گذشت ۱۰ ماه از بمباران فرودگاه کربلا، آمریکا در دادگاه رسیدگی به دادخواست آستان قدس حسینی، به پرداخت خسارات وارده به این فرودگاه ملزم شد.

کد خبر: ۷۸۷۲۷
۱۶:۲۲ - ۰۶ دی ۱۳۹۹

آمریکا به پرداخت خسارات وارده به فرودگاه کربلا محکوم شد

 

دیدارنیوز ـ به نقل از سایت بغداد الیوم، مسؤولان استان کربلا امروز (شنبه) اعلام کردند که در دادگاه رسیدگی به شکایتی قضایی علیه حمله هوایی جنگنده‌های آمریکایی به فرودگاه بین‌المللی کربلا پیروز شدند و به این ترتیب واشنگتن ملزم به پرداخت خسارات وارد آمده به پروژه فرودگاه شده است.

علی المیالی، معاون استاندار کربلا به بغداد الیوم گفت: پارلمان کمیته‌ای را برای بررسی وقفه به وجود آمده در پروژه فرودگاه بین‌المللی کربلا تشکیل داد و این کمیته با بازدید از استان و دیدار با استاندار و مسؤولان آستان قدس حسینی به شکل میدانی از شرایط و روند فعلی پروژه مطلع شد. این پروژه پس از آنکه فرودگاه هدف حمله راکتی جنگنده‌های آمریکایی قرار گرفت، فضای بیرونی آن خسارت دید و یکی از کارگران نیز به شهادت رسید، برای مدتی متوقف شد، اما از سه ماه قبل کار اجرای پروژه ازسرگرفته شد.

المیالی در ادامه گفت: آستان قدس حسینی در این دادخواست پیروز شد و دادگاه ضمن محکوم کردن طرف آمریکایی، آن را به پرداخت خسارات وارده ملزم کرد، با این حال نماینده حقوقی آستان به حکم دادگاه اعتراض کرده و آن را با میزان خسارات وارده متناسب ندانست و درخواست پرداخت خسارات بیشتری را کرد.
 

او با اشاره به اینکه بیش از ۳۰ درصد پروژه انجام شده و کار همچنان ادامه دارد، گفت: آستان حکم صادره و درخواست پرداخت خسارت را به وزارت خارجه عراق ارائه خواهد کرد و وزارتخانه در این خصوص به طرف آمریکایی اطلاع خواهد داد.

آستان قدس حسینی ۱۳ مارس سال جاری میلادی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که فرودگاه بین‌المللی کربلا هدف حمله جنگنده‌های آمریکایی قرار گرفته و در این حمله یک غیرنظامی به شهادت رسیده و چند تن دیگر نیز زخمی شدند.

در آن بیانیه تاکید شد: تاسیسات فرودگاه بین‌المللی کربلا هدف شلیک موشک‌های جنگنده‌های آمریکایی قرار گرفتند که در اثر آن یکی از شهروندان که مشغول کار احداث فرودگاه بودند، به شهادت رسیده و چند تن دیگر از آن‌ها زخمی شدند، همچنین خسارات زیادی به تاسیسات اداری و خدماتی فرودگاه وارد شد.

در ادامه این بیانیه نیز، آستان قدس حسینی با تاکید بر اینکه این یک فرودگاه منحصرا غیرنظامی است که با مشارکت چند شرکت عراقی و کادر عراقی احداث شده، حمله توجیه ناپذیر آمریکا به آن را محکوم کرده و از رسانه‌های داخلی و خارجی خواست این حمله و نیز ماهیت غیرنظامی فرودگاه و میزان خسارات وارده را گزارش کنند.

نیرو‌های آمریکایی بامداد جمعه ۱۳ مارس ۲۰۲۰ پس از کشته شدن چند آمریکایی و یک برتانیایی در حمله‌ای راکتی، حملات هوایی را علیه پایگاه‌های حزب الله عراق آغاز کردند.

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) در بیانیه‌ای ادعا کرد: این حملات دفاعی و به منزله پاسخی مستقیم و متناسب با تهدیدی بودند که "گروه‌های مسلح شیعه با حملات مستمر به پایگاه‌های میزبان نیرو‌های ائتلاف (ضد داعش) " ایجاد می‌کنند، و این حملات با هدف کاهش قدرت این نیرو‌ها برای اجرای حملاتی در آینده علیه نیرو‌های ائتلاف انجام شدند.

مرکز رسانه جنگ عراق گزارش داد، در ساعت ۱:۱۵ بامداد روز جمعه ۱۳ مارس ۲۰۲۰ پایگاه‌های حشد شعبی، تیپ‌های فوق‌العاده و تکاوران تیپ ۱۹ ارتش در مناطق جرف النصر، المسیب، النجف، الاسکندریه هدف حمله جنگنده‌های آمریکایی قرار گرفتند.
 
منبع: ایسنا
برچسب ها: عراق
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: