تیتر امروز

با طرح ادعای رفتار قانونی و رقابتی؛

گوگل اتهامات وارده از سوی وزارت دادگستری آمریکا در مورد انحصارطلبی خود را رد کرد و استدلال‌های متنوعی در این زمینه ارائه کرد.

کد خبر: ۷۸۵۴۹
۱۱:۵۸ - ۰۳ دی ۱۳۹۹

گوگل اتهام انحصارطلبی بر علیه خود را رد کرد

 

دیدارنیوز ـ به نقل از انگجت، وزارت دادگستری آمریکا از مدتی قبل اتهامات تازه‌ای را بر علیه گوگل مطرح کرده و مدعی شده گوگل از تسلط خود بر بازار جستجو‌های اینترنتی موبایلی برای کنار زدن رقبا و به حاشیه راندن آن‌ها سوءاستفاده می‌کند.

گوگل در واکنش، تمامی اتهامات وزارت دادگستری آمریکا را تکذیب کرده و افزوده که توافقات گوگل با اپل و توزیع کنندگان و فروشندگان محصولات مبتنی بر اندروید نشان می‌دهد که گوگل رفتاری مبتنی بر قانون و کاملاً رقابتی دارد.

گوگل در این مورد تصریح کرده: افراد از جستجوگر گوگل استفاده می‌کنند، زیرا آن‌ها در این زمینه حق انتخاب دارند و کسی آن‌ها را به این کار مجبور نکرده است. تمامی کاربران گوشی‌های اندرویدی و آیفون می‌توانند هر زمان که اراده کنند از خدمات شرکت‌های رقیب مانند بینگ، داک داک گو و ... استفاده کنند.

گوگل همچنین از وزارت دادگستری آمریکا خواسته تا رسیدگی به این موضوع را در دادگاه متوقف کند و تمامی مسائل را از طریق رسیدگی بند به بند حل و فصل کند. در عین حال بعید به نظر می‌رسد که این پاسخ‌ها وزارت دادگستری ایالات متحده را قانع کند و احتمالاً پیگیری قضائی موضوع ادامه می‌یابد.
 
منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: