تیتر امروز

بازگشت به برجام برای دولت بایدن حیاتی است
ترجمه اختصاصی دیدار از میزگرد رادیو ملی آمریکا

بازگشت به برجام برای دولت بایدن حیاتی است

رادیوی ملی آمریکا میزگرد کوتاهی در مورد رویکرد دولت باید به برجام برگزار کرده است. میزگردی که گزاره مشترک آن حیاتی بودن بازگشت به برجام برای استراتژی کلی سیاست خارجی دولت بایدن است.
دومینوی تروریسم اسرائیلی؛ صبر استراتژیک ایران

دومینوی تروریسم اسرائیلی؛ صبر استراتژیک ایران

اسرائیل دومینویی از اقدامات خرابکارانه و تروریستی علیه ایران را از مدت‌ها قبل کلید زده است. مذاکرات وین صهیونیست‌ها را نگران کرده و حالا با جدیت بیشتری سعی در ویران کردن روند احیای برجام دارند.

بیش از ۱۵۰۰ فعال اجتماعی، سیاسی و کنش‌گر حقوق زنان در نامه‌ای خطاب به رییس قوه قضاییه خواستار تجدیدنظر نسبت به حکم محکومیت دو سال و شش ماه حبس تعزیری شهیندخت مولاوردی معاون پیشین امور زنان و خانواده و دستیار ویژه پیشین رییس‌جمهور در امور حقوق شهروندی شدند.

کد خبر: ۷۷۷۹۹
۱۰:۳۷ - ۲۴ آذر ۱۳۹۹
 
دیدارنیوز ـ متن این نامه به شرح زیر است:


به‌نام خدا

《واذا حکمتم بین الناس ان تحکموا بالعدل 》

جناب آقای حجت‌الاسلام و المسلمین رئیسی
ریاست محترم قوه قضاییه

انتظار می‌رود اصلاحات و تحولات قضایی که پس از مسئولیت جنابعالی وعده آن داده شده است و بخش‌هایی از آن در مبارزه با مفسدان اقتصادی نمود یافت به حوزه‌های امنیتی و سیاسی نیز تسری یابد و در عالم واقع خروجی دادگاه‌ها و محاکم قضایی کشور احکامی باشد که عدالت، دادگری و انصاف، آن هم در یک نظام اسلامی مصدر و مبنای آن است.

اما گویا اقداماتی مانند سند امنیت قضایی یا آغاز اجرای قانون جرم سیاسی نیز نمی‌تواند مانع آن شود که پرونده فعالان سیاسی منتقد، اما دلسوز، سیر قانونی خود را طی کند و متاسفانه این باور و تلقی بوجود می‌آید که اراده نهاد‌های امنیتی در شکل‌گیری پرونده آن فعالان و در نهایت صدور حکم برای آنان تعیین کننده است.

صدور حکم دو سال و شش ماه حبس تعزیری برای خانم شهیندخت مولاوردی معاون سابق رئیس جمهور در امور زنان و خانواده از مواردی است که تقویت این باور را شدت دوچندان بخشیده است.

خانم مولاوردی یکی از پاکدست‌ترین مدیران کشور است که خدمات شایسته و شایان توجهی در زمان مسئولیت خود به انجام رساند و همه شواهد و قرائن حکایت از تعهد، وارستگی، صداقت و سلامت او در زمان مسئولیتش دارد.

جای بسی شگفتی است که با توجه به آشنایی و تخصص ایشان درباره حقوق معاهدات بین‌المللی و دقت نظر و حساسیتی که همواره نسبت به منافع ملی کشور دارند، پرونده‌ای با اتهامات واهی برای ایشان باز می‌شود و به‌رغم دفاعیات مستدل و محکم ایشان حکمی به‌دور از انتظار برای ایشان صادر می‌شود.

آیا مزد خدمت صادقانه، پاکدستی و تلاش برای بهبود و ارتقای جایگاه زنان در نظام جمهوری اسلامی چنین اتهامات بی‌پایه و چنین حکمی است؟

آیا توجه دارید این نوع پرونده‌سازی‌ها و صدور چنین احکامی چه پیامی را به زنان و جامعه ایران منتقل می‌کند؟

ما امضاکنندگان این نامه ضمن دفاع قاطع از عملکرد خانم مولاوردی در زمان مسئولیت خود در معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و حوزه حقوق شهروندی و مجموعه فعالیت‌های سیاسی و اجتماعی خیرخواهانه او، اعتراض شدید خود را به برخورد‌های صورت‌گرفته با ایشان توسط نهاد‌های امنیتی و حکم دادگاه اعلام می‌داریم.

نظر به اهمیت موضوع و سنگینی اتهام و نقش و جایگاه یکی از سرمایه‌های ارزشمند انسانی و نیرو‌های خدوم جمهوری اسلامی، انتظار رعایت اصول و موازین حقوقی برای همه شهروندان و پیگیری پرونده ایشان را تا تبرئه کامل از شخص جنابعالی داریم.
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: