تیتر امروز

مهرعلیزاده: ۱۶ سال است که در ایران سرمایه‌گذاری اساسی صورت نگرفته است / باید یارانه دهک‌های پایین چند برابر شود
گفتگوی تصویری اختصاصی دیدار با معاون رئیس جمهور دولت اصلاحات

مهرعلیزاده: ۱۶ سال است که در ایران سرمایه‌گذاری اساسی صورت نگرفته است / باید یارانه دهک‌های پایین چند برابر شود

گفتگو با محسن مهرعلیزاده در استودیوی دیدار بیشتر حول محور اقتصاد کلان ایران و مشکلات آن گذشت. مشکلاتی که مهرعلیزاده کمبود تولید و سرمایه‌گذاری را در راس آن‌ها می‌داند، هر چند نسبت به آینده ناامید...
رحمن قهرمانپور: احیای برجام به اراده سیاسی کاخ سفید بستگی دارد
روند مذاکرات وین در گفتگو با یک کارشناس مسائل بین‌الملل

رحمن قهرمانپور: احیای برجام به اراده سیاسی کاخ سفید بستگی دارد

روند مذاکرات وین ادامه دارد. آیا احیای برجام شروع شده است؟ این سوالی است که رحمن قهرمان‌پور به آن پاسخ داده است و معتقد است که احیای برجام به وجود اراده سیاسی لازم در کاخ سفید بستگی دارد.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی تأکید کرد این رژیم برای برقراری کامل روابط دیپلماتیک با مراکش در سریع‌ترین زمان ممکن تلاش می‌کند.

کد خبر: ۷۷۵۹۳
۱۱:۰۷ - ۲۱ آذر ۱۳۹۹
ذوق زدگی نتانیاهو و گانتس از توافق عادی سازی روابط با مراکش
 
دیدارنیوز -  به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از توافق تاریخی با مراکش استقبال و از محمد ششم، پادشاه مراکش به دلیل تصمیمی که وی آن را "جسورانه و تاریخی‌" خواند، قدردانی کرد.

وی همچنین از دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا به دلیل تلاش‌هایش برای تحقق "صلح" قدردانی کرد.

نتانیاهو گفت: اسرائیل برای برقراری کامل روابط دیپلماتیک با مراکش در سریع‌ترین زمان ممکن تلاش می‌کند. با مراکش برای انجام پروازهای هوایی مستقیم و تبادل هیئت‌های دیپلماتیک برنامه‌ریزی می‌کنیم.

در همین راستا، بنی گانتس، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی و نخست‌وزیر تناوبی این رژیم از توافق عادی‌سازی روابط با مراکش استقبال کرد.
گانتس گفت: این فرصتی برای تحکیم روابط میان مردم اسرائیل و مراکش است. این توافق گام چشمگیری است که در خدمت منافع دفاعی و اقتصادی دو طرف است. ما از دولت آمریکا به خاطر تلاشش برای حفظ قدرت اسرائیل و "ثبات منطقه" قدردانی می‌کنیم.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی اعلام کردند، نتانیاهو، گانتس و گابی اشکنازی، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی را در جریان مذاکرات درباره عادی‌سازی روابط با مراکش نگذاشته بود.

سخنگوی وزارت خارجه رژیم صهیونیستی این اطلاعات را تأیید کرد و گفت، اشکنازی و گانتس اطلاعات درباره این تماس‌ها را چند هفته پیش از طریق کاخ سفید دریافت کردند و امروز قبل از اینکه ترامپ از توافق خبر بدهد، در جریان توافق نهایی قرار گرفتند.
 
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: