تیتر امروز

‌می‌خوای بکن می‌خوای نکن
افاضات اضافه

‌می‌خوای بکن می‌خوای نکن

عوام الملک در هفته‌ای که گذشت به رابطه خاص بین عوام و خواص و علاقمندان به خواصیت پرداخته و شعر جالبی سروده است.
مشارکت در انتخابات؛ آری، نه!، با حضور مریم اشرفی گودرزی و حسین نقاشی
آخرین مناظره انتخاباتی در برنامه زاویه دیدارنیوز، + گزارش عکس

مشارکت در انتخابات؛ آری، نه!، با حضور مریم اشرفی گودرزی و حسین نقاشی

مناظره آخر؛ در برنامه زاویه دیدارنیوز دو فعال سیاسی از دو جریان شناخته شده کشور درباره جمهوریت، اسلامیت، استقلال، آزادی و انتخابات و همچنین دلایل خود در مورد مشارکت یا عدم مشارکت بحث و گفت‌وگو...
نماینده پیشین مجلس: درباره وعده ۴ میلیون مسکن سکوت کردند/ انتخابات نوعی تجدید بیعت است/ قدرت نه گفتن را پیدا کنیم/ یکی از نزدیکان فقیه شورای نگهبان در کار فروش صلاحیت بود
دومین قسمت از گفت‌وگو با محمود صادقی در برنامه رکن سه دیدارنیوز+ گزارش عکس

نماینده پیشین مجلس: درباره وعده ۴ میلیون مسکن سکوت کردند/ انتخابات نوعی تجدید بیعت است/ قدرت نه گفتن را پیدا کنیم/ یکی از نزدیکان فقیه شورای نگهبان در کار فروش صلاحیت بود

در دومین قسمت از گفت‌وگو با محمود صادقی، نماینده پیشین مجلس درباره شورای نگهبان، نظارت استصوابی، فهرست روزنه‌گشایی اصلاح‌طلبان و میانه‌روها، انتخابات مجلس دوازدهم و آینده ایران صحبت کردیم.
با هدف بررسی زمینه‌های همکاری متقابل؛

دومین نشست کمیته مشترک همکاری‌های ایران و ارمنستان برگزار شد

دومین نشست کمیته مشترک همکاری‌های ایران و ارمنستان با هدف بررسی زمینه‌های همکاری متقابل در حوزه‌های کار، اشتغال و آموزش فنی و حرفه‌ای به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

کد خبر: ۷۷۰۲۳
۱۴:۴۲ - ۱۲ آذر ۱۳۹۹

با هدف بررسی زمینه‌های همکاری متقابل.دومین نشست کمیته مشترک همکاری‌های ایران و ارمنستان برگزار شد

 

دیدارنیوز ـ به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کارورفاه اجتماعی، در دومین نشست کمیته مشترک همکاری‌های ایران و ارمنستان، زمینه‌های همکاری در حوزه‌های کار، اشتغال، آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و نظام مهارتی، تعیین سازوکار‌های اجرایی همکاری‌های مشترک، اجرای برنامه اقدام مشترک یادداشت تفاهم منعقده بین ایران و جمهوری ارمنستان بررسی شد.

علی اوسط هاشمی (معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور) در این نشست با اشاره به اینکه، اولویت جمهوری اسلامی ایران، توسعه روابط متقابل با کشور‌های همسایه از جمله کشور ارمنستان در حوزه‌های مختلف است گفت: سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور با قدمت۶۰ ساله و تدوین ۷ هزار استاندارد آموزشی و وجود مرکز تربیت مربی و پژوهش‌های فنی و حرفه‌ای آماده تبادل تجربه و همکاری با ارمنستان است.

در ادامه این نشست، «روبن سرکیسیان» معاون وزیر کار و امور اجتماعی جمهوری ارمنستان نیز بر اهمیت روابط، مناسبات سازنده و همکاری‌های متقابل دو کشور در حوزه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و ایجاد بستر‌های همکاری دو جانبه بین دو کشور تأکید کرد.

سرکیسیان با تبیین و تشریح برنامه‌ها، اقدامات و طرح‌های جمهوری ارمنستان در حوزه آموزش فنی و حرفه‌ای، بر لزوم همکاری متقابل در حوزه‌های اشتغال و کارآفرینی با محوریت مهارت‌آموزی بین دو کشور و در راستای اجرایی کردن مفاد یادداشت تفاهم و برنامه اقدام مشترک تأکید کرد.

وی اظهار امیدواری کرد: این نشست همکاری‌های موثر آتی را به دنبال داشته و گامی برای استحکام و تقویت زمینه‌های همکاری‌های مشترک دو کشور باشد.

علی حسین شهریور (مدیرکل امور بین‌الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی) نیز در این نشست گفت: دوکشور می‌توانند در بسیاری از زمینه‌ها کار‌های مشترک انجام دهند.

وی اظهار امیدواری کرد: در اجرای برنامه اقدام مشترک دو وزارتخانه باید از ظرفیت‌های موجود برای ارتقای سطح تعاملات و روابط دو کشور استفاده شود.

شهریور در ادامه خواستار همکاری‌های مشترک در حوزه رفاه و تأمین اجتماعی و روابط کار و همچنین رایزنی و اتخاذ مواضع مشترک در سازمان‌های بین‌المللی از جمله سازمان بین‌المللی کار شد.

اعضای هیات‌های ایرانی و ارمنی در این نشست نسبت به انتقال تجارب و عملکرد دو کشور در زمینه اشتغال و آموزش اقشار آسیب‌پذیر از جمله مادران سرپرست خانوار و افراد دارای معلولیت، آموزش فنی و حرفه‌ای، بازار کار دو کشور، طراحی، اجرا و توسعه نظام آموزش فنی، حرفه‌ای و مهارتی و المپیاد مسابقات ملی مهارت اقدام و تبادل نظر کردند.

عملیاتی کردن برنامه اقدام مشترک امضا شده بین وزرای کار دو کشور در سال ۲۰۱۹ و همچنین یادداشت تفاهم منعقده بین دو کشور در سال ۲۰۱۱، توسعه همکاری در زمینه آموزش مهارت‌های فنی و حرفه‌ای با تبادل مربی برای آموزش در رشته‌های مورد نیاز، تدوین استاندارد‌های آموزش‌های مهارتی و تهیه چارچوب صلاحیت حرفه‌ای دوجانبه، برگزاری المپیاد مسابقات ملی مهارت، برگزاری اردو‌های آماده‌سازی مشترک مسابقات مهارت، تبادل تجربیات و اطلاعات در رابطه با اجرای طرح‌های هر دانش آموز یک مهارت و مهارت آموزی در محیط کار واقعی و ارائه چارچوب اجرای این طرح‌های از سوی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای ایران، آمادگی همکاری دوکشور در بخش خصوصی و آموزشگاه‌های آزاد، برگزاری نشست‌های آتی با موضوع «رفاه و تأمین اجتماعی» و «روابط کار» و اعلام آمادگی برای همکاری مشترک در سازمان بین المللی کار از جمله مهمترین مفاد پیشنهادی مورد توافق در این نشست بود.
 
منبع: ایلنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی