پنجاه‌وهفتمین جلسه ائتلاف احزاب زنان اصلاح‌طلب (صدف) به ریاست دوره‌ای جمعیت حمایت از حقوق بشر زنان از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد.

کد خبر: ۷۶۴۶۱
۲۱:۲۷ - ۰۴ آذر ۱۳۹۹

تیتر امروز

کمال اطهاری: جامعه مدنی الگوی توسعه و سیاست اجتماعی شایسته را به جامعه ارایه کند/روشنفکری رادیکال از «ایران» غافل است
گزارش اختصاصی دیدار از نشست حامیان جامعه مدنی (حجم) + فیلم و صوت

کمال اطهاری: جامعه مدنی الگوی توسعه و سیاست اجتماعی شایسته را به جامعه ارایه کند/روشنفکری رادیکال از «ایران» غافل است

کمال اطهاری در وبیناری به میزبانی حامیان جامعه مدنی به انتقاد همزمان از رویکردهای نئولیبرالیستی و نیز روشنفکری رادیکال پرداخته و مهم‌ترین نیاز امرور را ارایه الگوی توسعه دانش‌بنیان می‌داند.
تاکید احزاب زنان اصلاح‌طلب بر تفسیر شفاف «رجل سیاسی» از سوی شورای نگهبان
 
دیدارنیوز - در این جلسه با اشاره به روز جهانی نفی خشونت علیه زنان، بار دیگر از دولت درخواست شد تا نسبت به ارسال لایحه تامین امنیت زنان در برابر خشونت به مجلس سرعت بخشد و در ماههای پایانی فعالیت خود این مهم را در اولویت برنامه های خود قرار دهد.

همچنین با توجه به تقارن با هفته جهانی کارآفرینی، نقش زنان کارآفرین در شرایط همه‌گیری جهانی بیماری کرونا و نیز در میانه تحریم‌های آمریکا علیه مردم ایران مورد تقدیر قرار گرفت و بر ضرورت رفع موانع و چالش‌های فراروی آنان در این شرایط تاکید شد.

در بخش دیگری از این نشف با توجه به درپیش‌رو بودن انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ و با یادآوری نقش و مسئولیت شورای نگهبان در«تعریف و اعلام معیارها و شرایط لازم برای تشخیص رجل سیاسی، مذهبی و مدیر و مدبر بودن نامزدهای ریاست جمهوری، بر تفسیر شفاف واژه «رجل سیاسی» توسط آن شورا تاکید شد تا تکلیف چگونگی حضور زنان در انتخابات ریاست جمهوری مشخص شود.
 
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: