تیتر امروز

شیرین هانتر: شانس احیای برجام ۵۰ درصد است
مصاحبه اختصاصی دیدار + فایل صوتی مصاحبه

شیرین هانتر: شانس احیای برجام ۵۰ درصد است

روند مذاکرات وین به کجا می‌رسد؟ آیا احیای برجام رقم می‌خورد یا خیر؟ راه حل زنده کردن برجام چیست؟ این سوالاتی است که دیدار از شیرین هانتر، استاد دانشگاه جورج تاون واشنگتن در آستانه دور جدید مذاکرات...
بازگشت به برجام برای دولت بایدن حیاتی است
ترجمه اختصاصی دیدار از میزگرد رادیو ملی آمریکا

بازگشت به برجام برای دولت بایدن حیاتی است

رادیوی ملی آمریکا میزگرد کوتاهی در مورد رویکرد دولت باید به برجام برگزار کرده است. میزگردی که گزاره مشترک آن حیاتی بودن بازگشت به برجام برای استراتژی کلی سیاست خارجی دولت بایدن است.

رییس پلیس راهور تهران بزرگ با اشاره به منع تردد از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح که از اول آذر در راستای محدودیت‌های جدید کرونایی ابلاغ شد، گفت: در شب اول پیام‌های هشداری و آموزشی اعمال، و از شب گذشته رسما از ساعت ۲۱ به بعد ثبت جریمه خودرو‌های متخلف توسط دوربین‌ها آغاز شد.

کد خبر: ۷۶۳۱۸
۱۲:۵۵ - ۰۳ آذر ۱۳۹۹

ثبت جریمه خودرو‌های متخلف تهران توسط دوربین‌ها از شب گذشته آغاز شد

 

دیدارنیوز ـ بر اساس اعلام مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ، سردار محمد حسین حمیدی روز دوشنبه در گفت و گویی اظهار داشت: این جریمه‌ها توسط دوربین‌ها اعمال گردید و این دوربین‌ها در هر ۲۴ ساعت یکبار این جریمه را در صورت تردد خودرو‌ها اعمال می‌نماید که مبلغ جریمه در هر بار ۲۰۰ هزار تومان است.

وی بیان داشت: خروج خودرو‌ها از پایتخت و با پلاک تهران به هر جایی، یک میلیون تومان در هر ۲۴ ساعت جریمه دارد و همکاران بنده در سطح جاده‌ها حضور دارند و کنترل‌های خود را به صورت فیزیکی علاوه بر دوربین‌ها انجام می‌دهند.

حمیدی گفت: در خصوص مشاغلی که نیاز به تردد دارند مانند سازمان‌های امدادی، حوزه بهداشت و درمان، صنوف مختلفی که فعالیت آن‌ها ضروری است و می‌بایست حتما تردد داشته باشند این سازمان‌ها مشخص شده و لیست شماره خودرو‌های آن‌ها به فرمانداری‌ها ابلاغ شده و سازمان‌هایی که هنوز لیست خودرو‌های خود را اعلام نکرده‌اند می‌بایست این لیست را به فرمانداری اعلام کنند و پلیس این لیست را از فرمانداری گرفته و در سیستم اعمال نماید.

وی گفت: با مقایسه‌ای که در این سه شب صورت گرفت و مخصوصا در شب گذشته با روز‌های گذشته و با هفته‌های قبل، کاهش ترافیک کاملا محسوس بود و ۸۰ درصد تردد‌های درون شهری از ساعت ۲۱ کاهش پیدا کرد.

حمیدی افزود: این این طرح طبق مصوبه تا دوهفته ادامه خواهد داشت و اینکه ادامه داشته باشد و خیر برابر مصوبات ستاد ملی کرونا اقدام خواهد شد.

وی در خصوص دستکاری و مخدوش کردن پلاک خودرو‌ها نیز گفت: همکاران بنده در سطح معابر حضور دارند و اینگونه موارد را نیز کنترل و در صورت رویت حتما برخورد خواهند کرد اینگونه موارد جرم محسوب شده برخورد قضایی با این گونه اقدامات صورت خواهد گرفت و پلیس در صورت مشاهده خودرو را متوقف کرده و به خاطر این کار ۲۰۰ هزار تومان جریمه خواهد شد.

حمیدی گفت: پس از اعمال جریمه، خودرو به پارکینگ منتقل و پس از تشکیل پرونده راننده متخلف به مراجع قضایی معرفی خواهد شد و همکاران بنده در چند روز گذشته برای همین به صورت ویژه در سطح شهر حضور دارند و در صورت مشاهده حتما با فرد خاطی برخورد خواهند کرد.

رییس پلیس راهور تهران بزرگ ضمن تشکر از شهروندان در خصوص همکاری در بحث محدوددیت‌ها گفت: خوشبختانه در این موضوع همکاری خوبی را از سوی شهروندان دیدیم و قبل از اینکه پلیس بخواهد برخورد کند تردد‌ها کاهش پیدا کرد و برخورد‌های ما حداقلی بوده است و مردم خیلی خوب رعایت کردند.

وی توصیه کرد: در زمان بارش‌ها و لغزندگی معابر به دلیل کاهش تردد و خلوتی معابر، افزایش تصادفات را شاهد هستیم و از رانندگانی که قصددارند در معابر با سرعت حرکت نمایند می‌خواهیم از رفتن با سرعت بالا جدا خودداری کنند چرا که این اقدام آن‌ها می‌تواند به آن‌ها و دیگران آسیب وارد شود همچنین کاهش دید و لغزنده بودن معابر باعث افزایش تصادفات شده به همین دلیل است که در این زمان و در حین بارندگی تردد با موتورسیکلت و دوچرخه ممنوع است.
 
منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: