تیتر امروز

نه دوز اول واکسن کرونا هست و نه دوز دوم!

نه دوز اول واکسن کرونا هست و نه دوز دوم!

قصه پرغصه نبود واکسن کرونا در روز‌هایی که خطر شروع پیک پنجم از رگ گردن به همه نزدیک‌تر است، دغدغه جدی این روز‌های مردم است؛ از سالمندانی که منتظر دوز دوم هستند تا برخی از بیماران خاص.
فعلا واکسن کرونا نیست ؛ شاید وقتی دیگر ...
گزارش میدانی دیدار از وضعیت مراکز واکسیناسیون کرونا

فعلا واکسن کرونا نیست ؛ شاید وقتی دیگر ...

تزریق دوز دوم واکسن کرونای سالمندان با تاخیر مواجه شده است. نسرین نیکنام در گزارشی میدانی به تنها مرکزی سر زده است که تا چند روز قبل امکان تزریق دوز دوم واکسن در آن وجود داشت، اما...

منابع رژیم صهیونیستی یک سند مربوط به سال ۱۹۷۹ را منتشر کردند که در آن ترور انور سادات طی یک یا دو سال بعد پیش‌بینی شده بود.

کد خبر: ۷۶۲۴۹
۱۲:۲۸ - ۰۲ آذر ۱۳۹۹
سند اسرائیل درباره پیش‌بینی ترور انور سادات
 
دیدارنیوز - سایت عبری زبان "واللا" سندی را منتشر کرد که در سال ۱۹۷۹ نوشته شده و در آن به تجزیه و تحلیل شخصیت انور سادات، رئیس جمهوری اسبق مصر پرداخته شده است.

در این سند که مربوط به دو سال پیش از ترور انور سادات بوده، پیش‌بینی شده است که وی طی یک یا دو سال بعد ترور می‌شود.

طبق این گزارش، سند مذکور به مناسبت سفر انور سادات به اراضی اشغالی در دسامبر ۱۹۷۹ نوشته شده است؛ سفری که سه روز طول کشید و انور سادات این سه روز را در شهر حیفا گذراند.

نویسنده این سند که در آرشیو اسناد مربوط به "اسحاق نافون"، پنجمین رئیس رژیم صهیونیستی نگهداری شده، مشخص نیست.

در این سند مکتوب درباره "مکر سیاسی سادات" صحبت شده و گفته شده است که "انور سادات استعداد خاصی در ارائه استدلال و تحریف واقعیت‌ها دارد".

در سند مذکور همچنین درباره انور سادات آمده است: سادات از توانایی متقاعد کردن منحصر به فردی برخوردار است و روابط عمومی قویی دارد و گرگ دانایی است که هیچ کسی را در تعیین سیاست خارجه مصر مشارکت نمی‌دهد.

در این سند به موضوع امنیت شخصی انور سادات پرداخته و گفته شده است که "اقدامات او دشمنانی را برایش به وجود آورده که درصدد آسیب رساندن به وی هستند و به عبارت دیگر مسئله امنیت شخصی وی نگرانی اصلی دستگاه امنیتی مصر است."

نویسنده این سند یک خطر جدی را برای رئیس جمهوری اسبق مصر پیشبینی کرده و تأکید کرده است که این خطر در سال ۱۹۸۰ و یا ۱۹۸۱ به وقوع می‌پیوندد.

 این پیشبینی به واقعیت پیوست و انور سادات روز سه شنبه، ششم اکتبر ۱۹۸۱در جریان مراسم رژه به مناسبت سالگرد جنگ رمضان (با رژیم صهیونیستی) در میان دولت‌مردان مصری توسط خالد اسلامبولی ترور شد.
 
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
تبلیغ شرکت هفت الماس
آکادمی دیدار
بی بی جی
واحد بازرگانی دیدار