تیتر امروز

سرقت ماشین در ایران؛ از صفر تا صد!

سرقت ماشین در ایران؛ از صفر تا صد!

همین چند وقت پیش دوربین تلویزیون با سارقی مصاحبه کرد که مدعی بود هر ماشینی که دلش بخواهد را می‌دزدد و برای صاحبش دست تکان بدهد! آیا سرقت ماشین در ایران به همین سادگی است؟ این گزارش را از دست...
مجمع تشخیص مصلحت؛ کنترل‌گری که کنترل خواهد شد!
بررسی آثار انتصاب ذوالقدر به عنوان دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام

مجمع تشخیص مصلحت؛ کنترل‌گری که کنترل خواهد شد!

داستان لوایح مربوط به FATF کماکان خبرساز است، بن‌بستی که ورود به آن با بروز اولین نشانه‌ها از تغییری در روابط نهادهای قدرتمند همراه بود، تغییری که با انتصاب ذوالقدر، پررنگ‌تر از قبل نمایان شده...
آسایش: در میدان حضور داریم اما در  اتاق گفتگو نه!
«دیپلمات»؛ برنامه هشتم

آسایش: در میدان حضور داریم اما در اتاق گفتگو نه!

«دیپلمات» عنوان برنامه‌ای است از مجموعه رسانه‌ای دیدار که به گفتگو با دیپلمات‌های ایرانی اختصاص دارد. محمدجواد آسایش زارچی، سفیر سابق ایران یوگسلاوی، کرواسی، شیلی، عمان و قطر میهمان هشتمین برنامه...

بایدن وزیر خارجه دولت خود را انتخاب کرد

رئیس‌جمهور منتخب آمریکا گزینه اصلی خود برای تصدی وزارت خارجه این کشور را این هفته معرفی خواهد کرد.

کد خبر: ۷۶۱۹۴
۱۸:۰۰ - ۰۱ آذر ۱۳۹۹

بایدن وزیر خارجه دولت خود را انتخاب کرد

 

دیدارنیوز ـ به نقل از پایگاه خبری هیل، رئیس جمهور منتخب آمریکا طی روز‌های آینده تصمیم خود را در ارتباط با انتخاب وزیر خارجه دولت جدید واشنگتن نهایی می‌کند.

برخی منابع مطلع اعلام کردند جو بایدن در نظر دارد تا گزینه‌هایی را برای تصدی وزارت خارجه آمریکا به سنا معرفی کند که شانس تائید آن‌ها بالا باشد. بنا به گفته یکی از این منابع مطلع، بایدن تصمیم خود را در خصوص گزینه اصلی وزارت خارجه خود گرفته و این فرد بزودی و طی هفته آینده معرفی می‌شود.

هر چند گزینه بایدن به طور قطع مشخص نیست، اما یک مقام سابق دولت باراک اوباما به هیل اعلام کرد تونی بلینکن، دیپلمات کهنه کار و دوست نزدیک بایدن، یکی از گزینه‌های اصلی تصدی این پست است. بلیکن با داشتن سابقه حضور در وزارت خارجه آمریکا و نیز کنگره و دولت اوباما به عنوان معاون مشاور امنیت ملی از پیشینه سیاسی خوبی برخوردار است. نشریه آکسیوس اولین بار گزارش داد بایدن گزینه خود برای وزارت خارجه آمریکا را انتخاب کرده است.

بنا به نوشته هیل، کریس مورفی، ویلیام برنز و سوزان رایس از دیگر کسانی هستند که شانس معرفی شدن به عنوان وزیر خارجه جدید آمریکا از سوی بایدن را دارند.

دو هفته‌ای از معرفی شدن بایدن به عنوان رئیس جمهور منتخب آمریکا از سوی رسانه‌های این کشور می‌گذرد. اما هنوز تائید نهایی نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از سوی اداره خدمات عمومی فدرال صورت نگرفته است. در تمامی این مدت دونالد ترامپ و تیم حقوقی او به جد پیگیر موضوع تقلب و دستکاری در انتخابات سوم نوامبر بوده هر چند هنوز نتیجه‌ای عایدشان نشده است.
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
تبلیغ دیباچه صفحات خبر