نخستین واکسن کووید۱۹ بالقوه هند احتمالا در سه ماهه دوم ۲۰۲۱ میلادی عرضه می‌شود. مرحله سوم آزمایش بالینی این واکسن در ماه جاری آغاز می‌شود.

کد خبر: ۷۴۷۹۳
۱۳:۱۲ - ۱۲ آبان ۱۳۹۹

واکسن کرونای هند ۲۰۲۱ به بازار می‌آید

دیدارنیوز ـ به نقل از تایمز آو ایندیا، شرکت «بهارات بیوتک»، تصمیم دارد نخستین واکسن کووید ۱۹ بالقوه تولید شده در هند به نام «کواوکسین» را در سه ماهه دوم سال آینده میلادی عرضه کند.

البته عرضه این واکسن بالقوه در ۲۰۲۱ میلادی منوط به دریافت تاییدیه از سازمان‌های قانونگذاری هند است. به گفته یکی از مقامات «بهارات بیوتک» تمرکز اصلی این شرکت در حال حاضر انجام مرحله سوم آزمایش بالینی واکسن مذکور است.

واکسن بالقوه این شرکت برای مقابله با کووید ۱۹، «کوواکسین» نام دارد و با همکاری «شورای تحقیقات پزشکی هند» (ICMR) و موسسه ملی ویروس شناسی این کشور (NIV) ساخته شده است. پژوهشگران برای توسعه واکسن مذکور ویروس غیر فعال SARS-Cov-۲ را در آزمایشگاه ICMR ایزوله کردند.

«سای پراساد» مدیر اجرایی شرکت «بهارات بیوتک اینترنشنال» در این باره می‌گوید: پس از تکمیل آزمایش‌ها و نشان دادن شواهد تجربی قدرتمند، اگر تاییدیه‌های قانونی مورد نیاز را دریافت کنیم، در سه ماهه دوم ۲۰۲۱ میلادی این واکسن را عرضه می‌کنیم.

به گفته او این شرکت تاییدیه‌های لازم برای اجرای مرحله سوم آزمایش بالینی این واکسن بالقوه دریافت کرده و مشغول آماده سازی و استخدام داوطلبان است. تزریق واکسن بالقوه به داوطلبان از ماه جاری میلادی آغاز می‌شود.

طی مرحله سوم آزمایش بالین این واکسن حدود ۲ هزار داوطلب در ۱۳ الی ۱۴ ایالت هند این واکسن را دریافت می‌کنند.
 
منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: