کد خبر: ۷۴۴۶۴
۱۶:۰۲ - ۰۷ آبان ۱۳۹۹
جلسه مهم هیات مدیره پرسپولیس؛ وزیر چه کسی را معرفی می‌کند؟

دیدارنیوز ـ آرش راهبر: دیشب خبری از مهدی رسول‌پناه منتشر شد که ظاهرا او به باشگاه پرسپولیس رفته و وسایل شخصی و مدارک خصوصی خود را برداشته به این معنی که انگار دیگر کاری به با مدیریت باشگاه ندارد. سرپرست باشگاه پرسپولیس البته هنوز رئیس و عضو هیات مدیره باشگاه است و به نظر می‌آید از این به بعد قصد دارد سبکبار در باشگاه حاضر شود. همان دیشب هم خبر دیگری منتشر شد که ظاهرا قرار بوده امروز جلسه هیات مدیره باشگاه پرسپولیس به میزبانی وزارت ورزش و شخص وزیر باشد و از دل این جلسه نام سرپرست جدید باشگاه یا شاید حتی مدیر عامل جدید بیرون بیاید.

این اتفاق البته در شرایطی قرار بوده رخ دهد که در این یکی دو روز اخیر مقداری از حجم گمانه‌زنی‌ها و معرفی افراد برای مدیریت پرسپولیس فروکش کرده و از ابراز احساسات در این زمینه کاسته شده است. پرسپولیس در شرایطی بدون مدیر مانده که دستکم در مورد پرداخت بدهی برانکو حرکت‌های خوبی در هفته گذشته رخ داد و بخش مهمی از دیون پرسپولیس به سرمربی سابقش پرداخت شد، اما حالا چند روزی است که این مورد نیز در حالت ایست کامل به سر می‌برد و وکیل برانکو فاکتور تازه‌ای از پرداخت پرسپولیسی‌ها رو نکرده.

گرچه ساعتی پیش رسول‌پناه اعلام کرد که ۱۰۱ هزار یورو به عنوان آخرین قسط برای برانکو واریز کرده تا آخرین حرکت قهرمانانه‌اش را در دوران مدیریت پرسپولیس انجام داده باشد، اما از اطراف باشگاه نیز خبر رسیده که پول‌هایی که برای برانکو فراهم شده همگی وام و قرض بوده و بعید نیست از شنبه طلبکاران جدیدی دم در باشگاه صف بکشند.

در عین حال هنوز ماجرای بدهی باشگاه به کالدرون و بودیمیر هم پابرجاست. با تمام این اوصاف، اگر روال عادی در باشگاه برقرار بود طبیعتا مدیریت باشگاه باید ارتباط تنگاتنگی با کادر فنی و بازیکنان برقرار می‌کرد. از طرف دیگر باشگاه پرسپولیس باید در اواخر آذر ماه پیش‌رو در فینال لیگ قهرمانان آسیا نیز حاضر شود و برای رسیدن به فرم ایده‌آل و رهایی عیسی آل‌کثیر از محرومیت باید کار‌های زیادی انجام دهد، اما در این گیر و دار از مدیر خبری نیست. در خبر‌ها آمده که امکان دارد امسال جام باشگاه‌های جهان به میزبانی قطری‌ها برگزار شود و پرسپولیس اگر قهرمانی آسیا را به دست آورد می‌تواند در این تورنمنت رویایی حضور پیدا کند!

حتی تصور حضور پرسپولیس در جام باشگاه‌های جهان هم می‌تواند قلب هواداران را به تپش بیندازد و از یک سو حضور در این رقابت، استاندارد تازه‌ای را برای فوتبال ایران به همراه خواهد آورد و از جوایز نقدی آن نیز می‌توان بهره‌های زیادی برد، اما این روز‌ها در پرسپولیس حواس همه به ماجرا‌های نوک بینی‌شان پرت است و حضور در فینال آسیا و احیانا رسیدن به جام باشگاه‌های جهان هر دو پروژه‌های بلندمدت محسوب می‌شوند!

طبق اعلام معاون ورزشی وزارت‌خانه قرار است فردا پنج‌شنبه جلسه هیات مدیره برگزار شود و بالاخره مدیر بعدی باشگاه رونمایی شود. جالب است که علی‌نژاد اشاره‌ای به محل جلسه نکرده و نگفته که آیا در حضور وزیر جلسه برگزار خواهد شد یا در باشگاه، اما به نظر می‌آید عزم وزارت برای معرفی مدیرعامل جدید جزم است. نکته جالب دیگر این است که استقلال نیز همچنان با سرپرست اداره می‌شود و در آنجا برخی از پیش‌کسوتان انتظار دارند یک فرد باصلاحیت برای این منظور معرفی شود.

حال ممکن است بعد از معرفی مدیر جدید باشگاه پرسپولیس، مجددا هواداران و پیش‌کسوتان منتقد باشگاه استقلال دوباره بحث «وزیر پرسپولیسی» را به میان بکشند و از اینکه چرا پرسپولیس در این زمینه زودتر سر و سامان گرفته، پیراهن عثمان درست کنند! به هر حال این دو باشگاه در یکی دو سال اخیر دردسر‌های زیادی برای وزارت‌خانه ایجاد کرده‌اند و هنوز هم راه‌حل مفیدی برای کم کردن این مصیبت‌ها پیدا نشده است.

فردا ظاهرا مدیرعامل جدید پرسپولیس معرفی می‌شود، اما اینکه این ماجرا منجر به تمام شدن حواشی این باشگاه شود، هیهات! تازه اول بدبختی است...   
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: