رییس پیشین سازمان اطلاعات عربستان گفت که صدام با موشک هایی که خودمان در جنگ با فارس ها برایش خریدیم ریاض را هدف قرار داد و قبل از آن هیچ کس حمله موشکی به عربستان نداشت.

کد خبر: ۷۲۹۰۴
۱۲:۳۲ - ۱۵ مهر ۱۳۹۹
بندربن سلطان: صدام با موشک‌هایی که در جنگ با ایران خودمان برایش خریدیم ریاض را هدف قرار داد
 
دیدارنیوز - بندر بن سلطان، رئیس پیشین سازمان اطلاعات عربستان در بخشی از قسمت اول مستند " مع بندر بن سلطان" که شب گذشته از شبکه العربیه پخش شد گف: اظهارات مقامات فلسطینی در رابطه با توافق امارات و بحرین با اسرائیل دردناک و در سطح پایین است. اهانت رهبران فلسطینی به کشورهای خلیج (فارس) غیرقابل قبول است.

وی با انتقاد از رهبران فلسطینی تاکید کرد: ما مساله فلسطین را مساله ملی و عادلانه می دانیم اما مدافعان حقوقی این مساله شکست خورده هستند درحالی که مساله اسرائیل ناعادلانه است اما وکلا و حامیان آن موفق هستند، این خلاصه اتفاقاتی است که در طول ۷۵ سال گذشته رخ داد.

وی در ادامه گفت : ابو عمار(یاسر عرفات) بعد از حمله صدام به کویت به بغداد آمد و با خنده صدام را بوسید و به او تبریک گفت و این مساله برای ملت های حاشیه خلیج (فارس) بسیار دردناک بود.

دبیر پیشین شورای امنیت ملی عربستان در بخش دیگری گفت: صدام با موشک هایی که در جنگ ایران و عراق خودمان برایش خریدیم ریاض را هدف قرار داد و این اولین حمله موشکی به عربستان بود و قبل از آن حتی اسرائیل به ما حمله موشکی نداشت.

بندر بن سلطان خاطرنشان کرد: در آن زمان ما تصاویری دیدیم که جوانانی از نابلس بعد از حمله صدام به ریاض تصاویر او را در دست گرفته و از خوشحالی میرقصیدند، این ها مسائلی هستند که نمی توان فراموش کرد.

وی در بخش دیگری مدعی شد: ایران با مساله فلسطین به ضرر ملت فلسطین تجارت می کند.

این سیاستمدار کهنه کار سعودی گفت: مسئولان ایران می گویند که راه آزادسازی قدس از یمن، لبنان و سوریه می گذرد درحالی که اگر می خواهند راه آزادسازی قدس معلوم است.
 
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: