تیتر امروز

بازگشت به برجام برای دولت بایدن حیاتی است
ترجمه اختصاصی دیدار از میزگرد رادیو ملی آمریکا

بازگشت به برجام برای دولت بایدن حیاتی است

رادیوی ملی آمریکا میزگرد کوتاهی در مورد رویکرد دولت باید به برجام برگزار کرده است. میزگردی که گزاره مشترک آن حیاتی بودن بازگشت به برجام برای استراتژی کلی سیاست خارجی دولت بایدن است.
دومینوی تروریسم اسرائیلی؛ صبر استراتژیک ایران

دومینوی تروریسم اسرائیلی؛ صبر استراتژیک ایران

اسرائیل دومینویی از اقدامات خرابکارانه و تروریستی علیه ایران را از مدت‌ها قبل کلید زده است. مذاکرات وین صهیونیست‌ها را نگران کرده و حالا با جدیت بیشتری سعی در ویران کردن روند احیای برجام دارند.

عضو انجمن داروسازان ایران گفت: به رغم اعلام سازمان غذا و دارو تاکنون هیچ واکسن آنفلوآنزایی در بین داروخانه‌های کشور توزیع نشده است.

کد خبر: ۷۲۲۸۶
۰۸:۴۷ - ۰۷ مهر ۱۳۹۹
 
دیدارنیوز ـ دکتر علیرضا شهریاری روز دوشنبه در گفتگویی افزود: مردم توجه داشته باشند که داروخانه‌های کشور به محض تحویل واکسن آنفلوآنزا، بلافاصله آن‌ها را برای توزیع در بین گروه‌های هدف عرضه خواهند کرد.
 
وی ادامه داد: این در حالی است که تا کنون هیچ دستورالعمل مشخصی به داروخانه‌ها برای توزیع این دارو در بین گروه‌های هدف اعلام نشده است.
 
رییس انجمن داروسازان خراسان رضوی گفت: برای پیشگیری از ازدحام مردم در تابلوی اعلانات تمام داروخانه‌های استان این موضوع اطلاع رسانی شده است که داروخانه‌ها هنوز هیچ واکسنی دریافت نکرده اند.
 
شهریاری افزود: با کمال تاسف ناهماهنگی زیادی در توزیع واکسن آنفلوآنزا رخ داده است و داروخانه‌های کشور منتظر تحویل این واکسن هستند. 
 
وی ادامه داد: طبق گفته‌های مسوولان سازمان غذا و دارو امسال با توجه به شیوع بیماری کرونا واردات ۱۶ میلیون دوز واکسن پیش‌بینی شده بود که تا به اکنون محقق نشده است.
 
رییس انجمن داروسازان خراسان رضوی گفت: طبق برنامه ریزی گذشته، اولویت توزیع واکسن آنفلوآنزا با سالمندان، افراد با بیماری‌های زمینه‌ای، مادران باردار و بیماران سرطانی است. 
 
شهریاری افزود: از مردم تقاضا می‌کنیم برای تهیه واکسن آنفلوآنزا به داروخانه‌ها مراجعه نکنند چرا که هنوز واکسنی بین داروخانه‌ها توزیع نشده است.
 
تماس خبرنگار ایرنا با مسوولان غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مشهد حاکی از آن است که هنوز هیچ واکسنی از سوی سازمان غذا و دارو برای توزیع در بین داروخانه‌های کشور تحویل گرفته نشده است. 
 
حدود ۱۳ هزار داروخانه در کشور دایر است و تعداد داروخانه‌های فعال در استان خراسان رضوی بیش از هزار مورد است که از این تعداد ۸۰۰ داروخانه در مشهد دایر است.
 
منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: