مدیرعامل شرکت عمران پردیس مطرح کرد:

هدایت گفت: مسکن مهر را با دلار هزار تومانی آغاز کردیم و آن را با دلار ۲۴ هزار تومانی به اتمام می‌رسانیم.

کد خبر: ۷۰۶۴۱
۱۵:۲۹ - ۱۶ شهريور ۱۳۹۹

دیدارنیوز ـ مهدی هدایت مدیرعامل شرکت عمران پردیس در جمع خبرنگاران در مراسم تحویل ۱۴ هزار واحد مسکن مهر پردیس با بیان اینکه امروز ۱۴ هزار واحد مسکن مهر در شهر جدید پردیس به متقاضیان تحویل داده شد گفت: افتتاح رسمی این واحد‌ها در چند روز آینده با حضور رئیس جمهور و وزیر راه و شهرسازی به صورت ویدیو کنفرانس است که این واحد‌ها به متقاضیان تحویل داده می‌شود.
 
او با اشاره به اینکه تحویل این واحد‌ها از امروز آغاز شده است گفت: شرکت عمران شهر‌های جدید در برنامه جدیدی که در دستور کار خود قرار داده است مقرر کرده است که واحد‌ها زودتر از افتتاح رسمی به متقاضیان تحویل داده شود.
 
این مقام مسئول با اشاره به اینکه تمامی انشعابات این واحد‌ها تکمیل شده است افزود: به دلیل آنکه کنتور به نام متقاضیان است بنابراین افراد بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای این کنتور‌ها را تحویل می‌گیرند.
 
مدیر عامل پردیس با بیان اینکه متاسفانه بسیاری از افراد بعد از افتتاح برای تحویل واحد‌ها مراجعه نمی‌کنند افزود: این واحد‌ها خالی از سکنه می‌مانند و ما همیشه در شهر پردیس با این گونه مشکلات مواجه هستیم.
 
به گفته هدایت این واحد‌ها آماده شده، اما متقاضیان این واحد‌ها را تحویل نمی‌گیرند.
 
او با اشاره به اینکه ما ساز و کار‌هایی حقوقی را برای این افراد در نظر گرفته‌ایم گفت: نرخ سود تسهیلات متقاضیان را از ۴ درصد به ۱۸ درصد کاهش داده‌ایم و این امر باعث افزایش سرعت تحویل واحد‌ها می‌شود.
 
مدیر عامل پردیس با اشاره به اینکه با این اقدامات خوشبختانه سرعت تحویل واحد‌ها افزایش یافته و ما سعی کرده ایم که خدمت رسانی را به واحد‌ها افزایش دهیم یادآور شد: ۱۰ هزار واحد مسکن مهر هم برای آذر ماه آماده تحویل داریم که تا سه ماه آینده و در راستای سال جهش تولید این واحد‌ها به متقاضیان تحویل داده می‌شود.
 
هدایت با اشاره به اینکه زیربنا‌های تمامی این واحد‌ها از جمله آب، برق و گاز آماده است گفت: اولویت ما هم اکنون این است که خدمات روبنایی واحد‌ها را آماده کنیم.
 
او اظهار کرد: اولویت ساخت در این واحد‌ها تکمیل مدرسه، درمانگاه و مراکز تجاری و همچنین خدمات روبنایی است و تا سال آینده بخش عمده‌ای از این خدمات تامین خواهد شد.
 
هدایت با اشاره به اینکه ۹۵ درصد از واحد‌های مسکن مهر در پردیس امسال به متقاضیان تحویل داده می‌شود گفت: تنها ۵ درصد از واحد‌ها باقی می‌ماند که عملیات اجرایی این واحد‌ها از امسال آغاز شده و به زودی تحویل داده می‌شود.
 
او درباره دریافت ۲۰ میلیون تومان از متقاضیانی که اقدام به خرید و فروش می‌کنند گفت: این افزایش قیمت را برای متقاضیانی گذاشته ایم که اقدام به خرید و فروش واحد‌ها می‌کنند.
 
این مقام مسئول افزود: ما این سیاست‌های بازدارنده را در دستور کار خود قرار داده‌ایم تا مانع دلال بازی و بورس بازی در این بخش‌ها شویم.
 
به گفته این مقام مسئول دریافت این مبالغ باعث شده است که بخشی از هزینه‌ها جبران شود چرا که در چند سال گذشته بخش عمده‌ای از هزینه‌های آماده‌سازی در شهر پردیس افزایش چشمگیری داشته است.
 
مدیر عامل پردیس با اشاره به اینکه هزینه ساخت هر واحد مسکن مهر در حال حاضر ۱۰۰ میلیون تومان است که این هزینه‌ها به جز هزینه‌های گذشته بوده است ادامه داد: ما هم اکنون برای ساخت واحد‌های مسکن مهر پول مردم و همچنین تسهیلات را به اتمام رسانده‌ایم و از یارانه‌های دولتی برای ساخت این واحد‌ها استفاده می‌کنیم.
 
او بیان کرد: ما ساخت واحد‌های پردیس را با دلار یک هزار تومانی آغاز کردیم و هم‌اکنون برای ساخت این واحد‌ها دلار از ۲۴ هزار تومانی هم گذشته است.
 
مدیر عامل پردیس با اشاره به اینکه هزینه ساخت و آماده سازی واحد‌های مسکن مهر تا کنون از مرز یک هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان هم گذشته است، افزود: درآمد ما از این ۲۰ میلیون تومان افزایش قیمت تاکنون ۲۲ میلیارد تومان بوده است.
 
قیمت هر متر مسکن ملی ۳ میلیون تومان است
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس گفت: ۵ درصد باقیمانده واحد‌ها بابت اضافه ثبت نامی‌هایی است که ساخت آن‌ها امسال شروع شده؛ ولی تا خرداد سال آینده به پایان می‌رسد.
 
هدایت، درباره سرنوشت اضافه ثبت نامی‌ها گفت: ۶۰۰ تا ۷۰۰ نفر از اضافه ثبت نامی‌ها که مبلغ واریزی آن‌ها کمتر از ۱۵ میلیون تومان بوده، به شهر‌های جدید پرند و هشتگرد معرفی شدند؛ ضمن آنکه ۵ هزار نفر دیگر که بالغ بر ۱۵ میلیون تومان آورده داشتند، ساخت واحدهایشان آغاز شده است.
 
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس هزینه ساخت طرح ملی مسکن در پردیس را متری سه میلیون تومان عنوان کرد و افزود: پیمانکاران این رقم را پذیرفته و ساخت واحد‌ها را شروع کرده اند.
 
او در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره واحد‌های مسکن ملی هم گفت: سهمیه ما ۱۴ هزار واحد بوده است که از این تعداد ۱۱ هزار هکتار اراضی به شرکت تعاونی‌ها واگذار شده و ما عمده این اراضی را تامین کرده‌ایم و ساخت سه هزار واحد مسکن ملی را هم آغاز کرده‌ایم.
 
این مقام مسئول در پایان خبر داد: همزمان با بهره برداری طرح مسکن مهر توسط رئیس جمهور کلنگ‌زنی واحد‌های مسکن ملی هم آغاز می‌شود.
 
منبع: ایلنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: