نخستین مناظره ترامپ و بایدن اواخر سپتامبر است اما احتمالا این دو نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا احتمالا در سالگرد حملات 11 سپتامبر با یکدیگر رو در رو شوند.

کد خبر: ۷۰۵۴۶
۲۰:۳۱ - ۱۵ شهريور ۱۳۹۹
احتمال دیدار ترامپ و بایدن در سالگرد ۱۱ سپتامبر
 
دیدارنیوز - به نقل از خبرگزاری فرانسه، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا و جو بایدن،‌ رقیب دموکراتش قرار است ۱۱ سپتامبر به شنکسویل، پنسیلوانیا بروند جایی که محل سقوط یکی از هواپیماهای ربوده شده درحادثه  ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ را است.

هنوز مشخص نیست که آیا این دو رقیب دیداری با یکدیگر خواهند داشت یا خیر اما به هر حال این نزدیکترین حضور هر دو پس از ماه‌ها به یکدیگر خواهد بود.

بایدن روز جمعه در ویلمینگتون، دلاور به خبرنگاران گفت: تا زمانی که خبر رفتنم را اعلام کردم نمی‌دانستم ترامپ هم چنین تصمیمی دارد.

بایدن گفته که می‌تواند محل سخنرانی در شنکسویل، پنسیلوانیا را با ترامپ به اشتراک بگذارد اگر که به این کار دعوت شود و ادامه داد: او هنوز هم رئیس جمهوری ایالات متحده است.

 دونالد ترامپ با موج جدیدی از انتقادها نسبت به اظهاراتش درباره سربازان کشته شده آمریکایی در جنگ روبرو شده اما این سخنان را تکذیب کرده با این حال، نشریه آتلانتیک و همچنین خبرگزاری آسوشیتدپرس به طور مستقل سخنان او را منتشر کرده‌اند که طی آن رئیس جمهوری آمریکا سربازان کشته شده در جنگ جهانی را "بازندگان" خوانده است.

روز جمعه (چهارم سپتامبر) همزمان با تکذیب این اظهارات از سوی ترامپ، وزیر دفاع آمریکا هم گفت رئیس جمهوری "بالاترین احترامات" را برای ارتش آمریکا قائل است. با وجود این، چند کانون سربازان سابق ارتش آمریکا با انتشار بیانیه‌هایی به شدت از ترامپ انتقاد کرده‌اند.
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: