سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه شهروندان باید از روشن کردن شمع در فضا‌های بسته خودداری کنند، اعلام کرد: روشن کردن شمع ممکن است موجب وقوع آتش‌سوزی شود و به همین منظور امشب شهروندان در مراسم شام غریبان باید نکات ایمنی را رعایت کنند.

کد خبر: ۷۰۰۰۳
۱۶:۰۴ - ۰۹ شهريور ۱۳۹۹

دیدارنیوز ـ سید جلال ملکی گفت: امشب مراسم شام‌غریبان در محله‌های مختلف تهران برگزار می‌شود و شهروندان علاوه بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی باید نکات ایمنی را نیز جدی بگیرند.
 
وی افزود: چه بسا که برخی شهروندان شمع‌های روشن را به صورت نیمه‌کاره رها می‌کنند یا آن را به صورت روشن در سطل‌های زباله می‌اندازند که این موارد باعث وقوع آتش‌سوزی می‌شود.
 
به گفته ملکی در بعضی از سقاخانه‌ها یا ایستگاه‌های صلواتی ممکن است عزاداران شمع روشن کنند و از آن جایی که در این محل پارچه‌هایی وجود دارد احتمال وقوع آتش‌سوزی افزایش می‌یابد و شهروندان باید این نکات ایمنی را رعایت کنند.
 
وی همچنین توصیه کرد که دستورات ستاد مقابله با کرونا جدی گرفته شود و اگر شهروندان قصد دارند که در هیات‌ها حضور پیدا کنند حتما محیط باز باشد و فاصله گذاری اجتماعی رعایت شود.
 
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهر تهران ادامه داد: با توجه به برگزاری شام غریبان در فضای تاریک از شهروندان می‌خواهیم حتما از کودکان مراقبت کرده و از روشن کردن چندین شمع خودداری کنند.
 
مراسم شام غریبان امام حسین (ع) پس از اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء عاشورا با حضور سوگواران حسینی برگزار می‌شود.
 
منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: