وزیر امور خارجه چین با اشاره به خروج آمریکا از توافق هسته‌ای اقدام این کشور برای فعال کردن مکانیسم بازگردانی تحریم‌ها در این توافق و درخواست برای اعمال تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران را غیرمعقول دانست.

کد خبر: ۶۹۳۳۵
۰۹:۵۹ - ۰۱ شهريور ۱۳۹۹

تیتر امروز

فیروزه صابر: فشار وزارت کشور برای تغییر ساختار جمعیت امام علی (ع) قانونی نیست

فیروزه صابر: فشار وزارت کشور برای تغییر ساختار جمعیت امام علی (ع) قانونی نیست

فشارهای وارده برای انحلال جمعیت امام علی یکی از مهم‌ترین اخبار اجتماعی روزهای اخیر است. فیروزه صابر از شناخته شده‌ترین فعالان اجتماعی در گفتگو با دیدار از غیرقانونی بودن فشارهای وزارت کشور می‌گوید.
پدران ایرانی؛ مظلوم و در حاشیه

پدران ایرانی؛ مظلوم و در حاشیه

فردا در تقویم رسمی ایران روز پدر است. مطلب حاضر نگاهی دارد به وضعیت پدران ایرانی در شرایط دشوار اقتصادی و اجتماعی امروز ایران و تنگناها و دغدغه‌های بسیاری که با آن مواجهند.
وزیر خارجه چین: درخواست آمریکا برای بازگردانی تحریم‌ها علیه ایران نامعقول است
 
دیدارنیوز - به نقل از شبکه سی.جی.تی.ان چین وانگ یی، وزیر امور خارجه این کشور روز جمعه گفت که درخواست آمریکا برای فعال کردن مکانیسم بازگردانی تحریم ها علیه ایران "کاملا غیرمنطقی بود".

وانگ یی با اشاره به اینکه دولت آمریکا از جانب این کشور توافق هسته ای را امضا کرده بود، گفت که تصمیم عقلانی برای واشنگتن این است که مسئولیت توافق را فارغ از عوض شدن دولت‌ها بر عهده بگیرد.

او در ادامه اظهار کرد که خروج آمریکا از توافق هسته‌ای با مخالفت گسترده جامعه بین‌المللی مواجه شده است.

وزیر خارجه چین بیان کرد: آمریکا تنها منافع خودش را در نظر گرفته است. اگر  قوانین بین‌المللی در راستای منافع این کشور باشند آن را اجرا می‌کند و اگر نباشند آن را رد می‌کند.

وانگ با گفتن این که برخی کشورها نظرشان این بوده است توافق هسته‌ای تمرکز کمی بر وضعیت امنیت منطقه دارد، مطرح کرد که چین در این باره پیشنهاد سازنده ای مبنی بر این مطرح کرده است که عرصه چندجانبه دیگری ایجاد شود تا در آن تمام کشورها بتوانند نگرانی‌هایشان درباره حفاظت از اختیار و اعتبار توافق هسته ای را مطرح کنند.

بر اساس این گزارش، اظهارات وزیر امور خارجه چین در پی این مطرح می شود که دولت آمریکا با عدم تصویب پیش نویس قعنامه ای که برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران در شورای امنیت سازمان ملل ارائه کرده بود، روز جمعه اعلام کرد با فعال سازی مکانیسم بازگردانی تحریم ها  توافق هسته ای خواستار بازگردانی تحریم های بین المللی علیه ایران شده است.

این اقدام تا کنون با مخالفت گسترده اعضای دائمی و غیردائمی شورای امنیت مواجه شده اند.

آمریکا در حالی مدعی حقش برای به کار گیری این مکانیسم موجود در توافق هسته ای است که دو سال پیش از این توافق خارج شد.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: