بعد از دستگیری موسس جمعیت امام علی و دو تن از اعضای این سازمان مردم نهاد شایعات مختلفی مطرح شد که دیدارنیوز در گفت و گویی که با روابط عمومی جمعیت امام علی داشت به سراغ این شایعات رفته و برای شفاف تر شدن این مساله نیز روابط عمومی جمعیت امام علی به آنها پاسخ داده است.

کد خبر: ۶۳۹۱۶
۱۸:۳۴ - ۰۲ تير ۱۳۹۹

تیتر امروز

دیدارنیوز – نسترن فرخه: بعد از دستگیری شارمین میمندی نژاد موسس جمعیت امام علی و همچنین مرتضی کی منش و کتایون افرازه از اعضای این سازمان مردم نهاد شایعات مختلفی پیرامون اتهامات وارده به این افراد و به صورت کلی جمعیت امام علی در رسانه‌ها مطرح شد. برخی آن‌ها را به ارتباط با بیگانه نسبت می‌دادند و برخی دیگر به سراغ مباحثی نظیر ترویج افکار انحرافی و فرقه گرایی رفتند.

برای روشن شدن مساله به سراغ روابط عمومی جمعیت امام علی رفتیم تا درباره شایعات پیش آمده توضیحات آن‌ها را بشنویم. پیشاپیش این نکته را اعلام می‌کنیم که فردی که با او گفتگو شد از اعضای شناخته شده جمعیت امام علی است، ولی به خاطر ملاحظاتی که داشتند از درج نام او خودداری می‌کنیم و از عنوان روابط عمومی جمعیت امداد دانشجویی مردمی امام علی استفاده می‌کنیم.

روابط عمومی جمعیت امام علی در ابتدای صحبت‌های خود به این نکته اشاره کرد که خانه‌های ایرانی جمعیت امام علی به فعالیت خود ادامه می‌دهند و هیچ اختلالی در روند کار آن‌ها رخ نمی‌دهد و همچنین گفت هیچ ابلاغیه‌ای برای عدم فعالیت این خانه‌ها به دست جمعیت امام علی نرسیده است.

روابط عمومی جمعیت امام علی به این نکته اشاره کرد که درباره اتهاماتی که به جمعیت زده می‌شود مخصوصا درباره اتهاماتی که در گذشته درباره سیل به جمعیت وارد شد جمعیت ترجیح داد به صورت حقوق آن مسائل را پیگیری کند و از اشخاصی که اتهاماتی به جمعیت زده بودند شکایت کند و مستنداتی هم ارائه شد.

روابط عمومی جمعیت در ادامه گفت: پلیس فتا از ما خواست که هویت آن افرادی که با اکانت‌های غیر واقعی و واقعی این اتهامات بی اساس را وارد کردند را پیدا کنیم. ما درباره یکی دو نفر از این افراد توانستیم هویت افراد را شناسایی کنیم و اطلاعات را به پلیس فتا دادیم، ولی از یک جایی به بعد پرونده پیش نرفت و اکثر این افراد که تهمت‌هایی زده بودند دارند به زندگی عادی ادامه می‌دهند و هیچ مشکلی ندارند.

روابط عمومی جمعیت ادامه داد: از طرفی دیگر بحث‌هایی که بی اساس به جمعیت نسبت داده شده بود و مخصوصا در شبکه‌های اجتماعی این بحث مطرح شده بود انقدر تکرار شد و به آن دامن زدند تا بخشی از افراد جامعه که دسترسی خوبی به اطلاعات ندارند این تهمت‌ها را باور کردند. این فشار‌ها ادامه داشت تا اینکه جمعیت از کلیه فضا‌هایی که حقش است و برای کار‌های امداد رسانی که به صورت داوطلبانه انجام می‌دهد هم محروم کردند.

روابط عمومی جمعیت درباره دستگیری موسس و اعضای جمعیت نیز خاطر نشان کرد که اطلاعیه‌های مختلفی را صادر خواهیم کرد و شرح ما وقع را توضیح خواهیم داد و در روز‌های آینده هم توضیحات تکمیلی خواهیم داد.
اما اتهامات وارد شده کاملا واهی است و افرادی که به آن‌ها این اتهامات وارد شده چهره‌های شناخته شده‌ای هستند و همه می‌دانند اقدام علیه امنیت ملی و توهین به مقامات هیچ ربطی به فعالیت‌های ما ندارد.

روابط عمومی جمعیت همچنین گفت: از طرف دیگر به نظر می‌رسد که با رویکردی که برخی از خبرگزاری‌ها امروز داشتند و آنچه که از منزل این افراد برده شد مانند لوازم شخصی، کامپیوتر و لپ تاپ و گوشی، دست نوشته‌ها و کتاب‌هایی که بردند به نظر می‌رسد که هدف از این دستگیری در حقیقت رسیدگی به یک اتهام نبوده و به دنبال پرونده سازی هستند و اتهامات بعدی در آینده شکل خواهد گرفت و هیچ اساسی ندارد این اتهامات. به نظر می‌رسد اتهامات بعدی در راه باشد تا از این دستگیری و ورود به منزل این استفاده را بکنند.

روابط عمومی جمعیت امام علی در پایان نیز گفت: هیچ کدام از عزیزان نه با ما نه با خانواده خودشان تماسی نداشتند. ما هم امروز در زندان اوین پیگیری کردیم که تفهیم اتهامی در دادسرا صورت گرفته یا نه. ما هم بعد از تفهیم اتهام و صدور قرار با وثیقه تلاش می‌کنیم که آن‌ها را پیش خانواده هایشان برگردانیم. منتها هیچ پاسخگویی به ما نشد. ولی ما و خانواده آن‌ها با اینکه نگران این افراد هستیم، ولی همچنان به صورت قانونی پیگیری می‌کنیم.
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: