رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج گفت: سال گذشته ۴۴۵ عملیات اطفاء حریق فضای سبز توسط آتش نشانان سنندجی انجام شده که بالغ بر ۹۵ درصد از آتش سوزی‌ها فضای سبز شهری بر اثر عامل انسانی صورت گرفته است.

کد خبر: ۶۲۴۹۶
۱۲:۲۷ - ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

دیدارنیوز ـ سهیل فضل وزیری با اشاره به بارش‌های مناسب بهار سالجاری اظهار کرد: با شروع فصل گرما گیاهان خودرو کم کم خشک شده و امکان بروز آتش سوزی‌های گسترده بیشتر شده است.
 
وی افزود: پوشش گیاهی متراکم در صورت وقوع آتش سوزی با وزش باد‌های محلی به سرعت گسترش پیدا کرده و پهنه وسیعی از منظر زیبای شهری را از بین می‌برد که برای جلوگیری از وقوع حریق و آتش سوزی در سطح پارک‌های جنگلی و فضا‌های سبز تمهیدات ویژه‌ای اندیشیده شده است.
 
رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج تصریح کرد: سال گذشته ۴۴۵ عملیات اطفاء حریق فضای سبز توسط آتش نشانان سنندجی انجام شده که خوشبختانه اقدام به موقع آنان مانع از گسترش آتش سوزی شد.
 
وی با اشاره به اینکه بالغ بر ۹۵ درصد از آتش سوزی‌ها فضای سبز شهری توسط عامل انسانی انجام شده است، عنوان کرد: افزایش حضور مردم در طبیعت به طور قطع موجب آمار بالای حریق‌های سهوی و بعضا عمدی خواهد شد که باعث آسیب‌های جدی به محیط زیست گیاهی و جانوری پارک‌های جنگلی می‌شود.
 
فضل وزیری از استقرار ۲۰ آتش نشان از ۱۵ خرداد ماه در سطح کلیه پارک‌های جنگلی سطح شهر با محوریت آبیدر خبر و ادامه داد: این آتش نشانان از ساعت ۱۰ صبح تا ۲۳ شب مشغول گشت زنی هستند.
 
وی خاطرنشان کرد: این امر در راستای جلوگیری از وقوع حریق و اقدام سریع آتش نشانان در اطفاء آن صورت خواهد گرفت.
 
به نقل از ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سنندج، رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج گفت: از روشن کردن آتش در علفزار‌ها و کنار بوته‌های خشک و درختان و به ویژه در زمان وزش باد خودداری کنند و برای روشن کردن آتش از منقل‌های فلزی استفاده کنید در غیر اینصورت با کنار زدن علوفه‌ها و بوته‌های خشک و پاکسازی محل از وجود این مواد قابل اشتعال، بر روی زمین خشک آتش روشن کنید.
 
وی اظهار کرد: پس از استفاده از آتش حتما آن را با آب کاملا خاموش نموده و اطمینان حاصل کنید که زغال‌های زیرین آتش نیز خاموش شده باشد و از آتش بازی کودکان در طبیعت جلوگیری نموده و از شکستن شاخه‌های درختان برای روشن نمودن آتش خووداری نمایید.
 
فضل وزیری در پایان یادآور شد: از انداختن ته سیگار یا کبریت روشن روی زمین و یا روشن کردن آتش به منظور تفریح به طور جدی خودداری نمایید.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم