سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری:

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری شهرکرد در رابطه با فعالیت انبار‌های ضایعات برای خرید و فروش زباله‌های خانگی در ایام شیوع کرونا ویروس، گفت: فعالیت تمامی مراکز خرید و فروش زباله و ضایعات در شرایط فعلی ممنوع است.

کد خبر: ۵۸۰۹۶
۱۱:۵۵ - ۲۵ فروردين ۱۳۹۹

فعالیت تمامی مراکز خرید و فروش زباله و ضایعات در شهرکرد ممنوع است

دیدارنیوز ـ مصطفی جعفری در خصوص نحوه دفن پسماند‌های عفونی و خانگی در ایام شیوع کرونا ویروس در شهرکرد، اظهار کرد: پوشش زباله‌های خانگی در سایت‌های دفن پسماند به محض ورود خودرو‌های حامل زباله به سایت به صورت آنی انجام می‌شود.
 
سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری شهرکرد افزود: زباله‌های خانگی با توجه به حجم بالا و نبود دستگاه‌های بی‌خطرساز مخصوص زباله (اتوکلاو) این زباله‌ها با آهک پوشش داده می‌شوند و زیر حدود ۲ متر خاک دفن و سپس آهک پاشی می‌شود.
 
وی در خصوص دفن زباله‌های عفونی، توضیح داد: ۲ شرکت در این خصوص برای دفن زباله‌های عفونی با مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری فعالیت دارند که زباله‌های عفونی پرتودهی و آتوکلاو می‌شوند و پس از بی‌خطرسازی در ترانشه‌های مخصوص سایت دفن پسماند با نظارت مرکز بهداشت دفن می‌شوند.
 
جعفری در ادامه با اشاره به معضل زباله‌گرد‌ها در سطح شهر و خطرات این موضوع در ایام شیوع کرونا ویروس، خاطرنشان کرد: موضوع زباله‌گرد‌ها یکی از معضلات شهری محسوب می‌شود که این مسئله ممکن است در این ایام خطرآفرین باشد، بنابراین برخورد با این افراد با همکاری نیروی انتظامی، بهزیستی، دستگاه قضایی و فرمانداری در دستور کار قرار گرفته است.
 
سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری شهرکرد اضافه کرد: برای جلوگیری از ورود زباله‌گرد‌ها به سایت دفن پسماند تمام راه‌های ورودی اصلی و فرعی به این مکان مسدود شده است و زباله‌ها در کمترین زمان ممکن دفن و روی آن‌ها با آهک پوشش داده می‌شود.
 
وی همچنین در رابطه با فعالیت انبار‌های ضایعات برای خرید و فروش زباله‌های خانگی در ایام شیوع کرونا ویروس، یادآور شد: فعالیت تمامی مراکز خرید و فروش زباله و ضایعات در شرایط فعلی در کلان شهر‌ها ممنوع است، لیست ۲۳ مرکز خرید و فروش ضایعات در شهرکرد تهیه و جهت انجام اقدامات لازم به فرمانداری ارسال شده است.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم