معاون اقتصادی استاندار خراسان رضوی:

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: با انتصاب سفیر جدید ایران در ترکمنستان، روابط اقتصادی این استان با آن کشور وارد مرحله تازه‌ای شده است.

کد خبر: ۴۹۵۶۰
۱۲:۳۶ - ۳۰ دی ۱۳۹۸

حضور سفیر جدید ایران در ترکمنستان فصل تازه‌ای در روابط دو کشور گشود

دیدارنیوز ـ علی رسولیان با اشاره به دیدار خود با سفیر جدید ایران در ترکمنستان در استانداری خراسان رضوی اظهار کرد: حضور ایشان در ترکمنستان زمینه توسعه روابط خراسان رضوی با این کشور را فراهم کرده است.
 
وی ادامه داد: مشکلاتی که در مرز سرخس برای عبور کامیون‌های صادراتی و ترانزیتی از سوی ترکمنستان ایجاد شده بود، با پیگیری سفیر جدید ایران در آن کشور در کوتاه‌ترین زمان ممکن حل خواهد شد.
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: طبق توافقات انجام گرفته با سفیر جدید ایران در ترکمنستان، مقرر شد زمینه انجام سفر‌ها و ارتباطات متقابل بین استاندار مرو و استاندار خراسان رضوی فراهم شود.
 
رسولیان با اشاره به نمایشگاه کالایی که امسال از سوی مسوولان و بازرگانان استان آخال ترکمنستان در مشهد برپا شد، افزود: طی توافق انجام گرفته با سفیر جدید ایران در ترکمنستان، موضوع سفر استاندار آخال به مشهد نیز پیگیری خواهد شد.
 
وی ادامه داد: سفیر جدید ایران در ترکمنستان موافقت کرد که مکانی در سفارتخانه ایران در شهر عشق آباد پایتخت ترکمنستان برای حضور تجار و بازرگانان خراسان رضوی به منظور معرفی کالا‌های خود در نظر گرفته شود و در مقابل ترکمن‌ها نیز بتوانند از این مکان برای معرفی کالا‌ها و توانمندی‌های خود بهره گیرند.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم