تیتر امروز

علی(ع) برای این جماعت (و برای ما) حیف است!
به مناسبت ولادت با سعادت امیر‌المومنین

علی(ع) برای این جماعت (و برای ما) حیف است!

سیزدهم رجب مزین است به ولادت مولی‌الموحدین علی بن ابیطالب و به همین مناسبت حسین جعفری پژوهشگر دینی، در یادداشتی اختصاصی، قطره‌ای از این دریا را وصف نموده است.
حزب فقط حزب‌الله و جایگاه احزاب در ایران + ویدیو
در «قسمت اول» از «دومین برنامه رکن سه» با «قربانعلی قائمی» مطرح شد

حزب فقط حزب‌الله و جایگاه احزاب در ایران + ویدیو

در «دومین برنامه» از سری برنامه‌های «رکن سه» با قربانعلی قائمی، فعال سیاسی، شخصیت اجرایی و تشکیلاتی، جایگاه احزاب در جمهوری اسلامی را مورد بررسی قرار دادیم. قسمت اول این گفت‌وگو را ببینید، بشنوید...
از دوران بیسوادی و گرسنه مردن تا عصر هیأت به درد بخور واگذارسازی و جعفر جکسون
افاضات اضافه

از دوران بیسوادی و گرسنه مردن تا عصر هیأت به درد بخور واگذارسازی و جعفر جکسون

خواندن روزنوشت‌های عوام‌الملک در هفته‌های متمادی نشان‌دهنده یک حقیقت بزرگ است، اینکه اگر عصر ابراهیم نبود قطعا این استعداد شگرف جناب عوام‌الملک به منصه ظهور نمی‌رسید. قلمش مستدام.

سردار سلامی: انتقامی سخت و پشیمان کننده می‌گیریم 

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه «انتقام سخت، محکم، پشیمان‌کننده و قاطع می‌گیریم» افزود: امروز دیار کریمان شاهد طلوع دو خورشید روی زمین است.

کد خبر: ۴۷۸۰۰
۱۰:۰۲ - ۱۷ دی ۱۳۹۸

سردار سلامی: انتقامی سخت و پشیمان کننده می‌گیریم 

دیدارنیوز ـ سردار حسین سلامی در مراسم تشییع پیکر مطهر سپبهد شهید قاسم سلیمانی افزود: ما در نبرد با آمریکا شهدای عزیزی تقدیم کرده‌ایم؛ فرمانده شجاع وفادار و فداکار و بی نظیر سپاه اسلام که تاریخ بشریت همانند او را کمتر و یا اصلا ندیدند سردار قلب‌ها و دل‌ها و جهان اسلام ایران و اسلام حاج قاسم سلیمانی است.
 
فرمانده سپاه پاسداران اسلامی از ابومهدی المهندس به عنوان فرمانده رشید، رعنا و عاشورایی و ولایی عراقی، اسوه حیا و نجات و وفاداری یاد کرد و جوانمردی سرتیپ پاسدار شهید حسین پور جعفری از سرداران دیار کرمان، پاسدار قهرمان شهید مظفری نیا و شهید دلاورمان هادی طارمی و پاسدار دیگر شهید زمانی نیا را ستود.
 
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: همه ما امروز می‌دانیم کسی را تا عرش خدا بدرقه می‌کنیم که در صولت، هیبت و صلابت، شکوه و معرفت و ایمان کم نظیر است.
 
سردار سلامی با تاکید بر اینکه او (شهید سلیمانی) در شجاعت همانند مالک اشتر بود، گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی زهد و تقوا را از ابوذر گرفته بود و او ابوذر بوده و هست؛ او وفاداری را از حضرت عباس (ع) به، ولی عصر گرفته بود و همانند ابوالفضل عباس (ع) وفاداری به عشق و ایمان را به اثبات رساند.
 
وی ادامه داد: او عمار، میثم و یاسر بود و جلوه‌ای از زیباترین فضایل عالم بود و هرگز در تقابل دشمن سست نشد و قلبش آرام بود و برای ۴۱ سال لباس جهاد را از تن در نیاورد.
 
سردار سلامی خاطرنشان کرد: او می‌دانست لباس جهاد لباس عزت است و گستره شخصیت او فراتر از مرز‌های جهان است که امروز همه جهان بشریت با تحسین و ستایش به عنوان اسوه ستایش و مستضعفان یاد می‌کنند.
 
فرمانده کل سپاه پاسداران با تاکید بر اینکه «این سنت جنایتکاران عالم است که نمی‌توانند با خورشید بجنگند» اظهار داشت: قاسم سلیمانی خورشید است و راهی ایجاد کرده که به شکست استکبار منجر می‌شود.
 
وی ابعاد شخصیتی سردار سلیمانی را توصیف ناپذیر دانست و گفت: سردار در عین فرماندهی با صلابت، بسیار متواضع بود و درجه روی دوش، تکبر را در او زنده نکرد؛ سردار همه این رذایل را در درون خود کشته و مظهر «اشداء الی الکفار» شده بود؛ در مقابل مردم با لبخند و مهربانی برخورد می‌کرد.
 
سردار سلامی شهادت حاج قاسم و یارانش را نقطه آغاز دانست و اظهار داشت: قاسم سلیمانی فرد نبود بلکه یک محور بود و دشمن این را بداند شهید سلیمانی از قاسم سلیمانی زنده‌تر و شهادتش برای دشمن خطرناک‌تر است.
 
وی با بیان اینکه «شهید قاسم سلیمانی از قاسم سلیمانی برای دشمن خطرناک‌تر است»، این پرسش را مطرح کرد که سپهبد بزرگ ما و فرمانده رشید، رعنا، نازنین و طناز ما چه کرده است که دشمن اینچنین او را ناعادلانه هدف قرار داده است.
 
سردار سلامی در پاسخ به این پرسش، از شهید سلیمانی به عنوان معمار شکست آمریکا یاد کرد و گفت: این شهید راهبرد آمریکا را برای برهم زدن امنیت عالم اسلام با شکست مواجه کرد و اجازه نداد که دشمنانان صهیونیست و آمریکای جنایتکار قدرت او را ضعیف و کوچک کنند و بنابراین رویای آن‌ها محقق نشد.
 
فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان داشت: او از شکست یمن در مقابل آمریکا و صهیونیست جلوگیری کرد؛ حاج قاسم سلیمانی انتقام خود را از قبل گرفت، اما ما انتقام او را خواهیم گرفت.
 
وی خطاب به دشمنان گفت: شما همیشه اشتباه کرده‌اید و بدانید همیشه برای ما فرصت بوده‌اید؛ از دل تحریم‌ها فرصت را برای ما ساخته‌اید؛ شما همیشه برای ما فرصت ساخته اید.
 
سردار سلامی با بیان اینکه سردار حاج قاسم سلیمانی نقطه آغازی بر پایان خروج آمریکا از منطقه است و این صحنه را به زودی همه خواهند دید گفت: ما می‌خواهیم آینده جدیدی بسازیم و این اراده ما است.
 
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یادآور شد: آمریکایی‌ها سال‌ها در فضای مجازی و عملیات‌های سنگین تلاش کردند قدری از کینه مسلمانان به خود بکاهند و مردم ایران را از انقلاب و رهبری دور کنند، اما امروز می‌بینیم که انقلاب بیش از همیشه بیدار شده است.
 
سردار سلامی با تاکید بر اینکه «ما فدایی این پیکر‌های مطهر شهیدان هستیم» تصریح کرد: امروز بذر کینه از آمریکا در دل مسلمانان و غیرمسلمان به شکلی کاشته شده است که مسلمان هیچ نقطه امنی در هیچ کجا برای آمریکا نخواهد گذاشت.
 
وی با بیان اینکه مردم مسلمان با ایمان و قلب‌ها می‌جنگند و امروز قلب‌ها سرشار از نفرت از استکبار جهانی است گفت: باز هم می‌گویم اراده ما قوی است و به دشمن می‌گویم آنجایی را که آن‌ها به آن عشق می‌روزند را به آتش می‌کشانیم و ما می‌دانیم آنجا کجاست.
 
سردار سلامی از حضور حماسی مردم و مسلمانان سایر کشور‌ها در آیین بزرگوار تشییع سردار سلیمانی و همرزمانش قدردانی کرد و گفت: من صمیمانه خاک کف پای ملت ایران را می‌بوسم که وفادارانه برای قدردانی از شهدای خود به میدان آمدند.
 
به گزارش ایرنا، پیکر مطهر سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی و همرزمش سردار حسین پورجعفری پس از تشییع باشکوه در عراق و شهر‌های اهواز، مشهد، تهران و قم، بامداد سه‌شنبه از طریق فرودگاه بین المللی آیت الله هاشمی رفسنجانی وارد زادگاهش استان کرمان شد.
 
سردار حاج قاسم سلیمانی فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ابومهدی المهندس معاون سازمان نیرو‌های مردمی عراق (حشد الشعبی) به همراه هشت نفر دیگر بامداد جمعه ۱۳ دی ماه در حمله هوایی نیرو‌های آمریکایی در مسیر فرودگاه بغداد به شهادت رسیدند.
 
وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرد که این حمله هوایی با دستور «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا انجام شد و رهبر معظم انقلاب اسلامی در پی این جنایت، سه روز عزای عمومی اعلام کردند.
 
پیکر سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی و همراهانش پس از تشییع در شهر‌های بغداد، کاظمین، کربلا و نجف بامداد یکشنبه ۱۵ دی ماه وارد ایران شد و مردم قدرشناس و شهیدپرور در شهر‌های اهواز، مشهد، تهران و قم طی روز‌های اخیر صحنه‌های کم نظیر و تاریخی از تشییع و بدرقه سردار رشید اسلام را رقم زدند.
 
رهبر معظم انقلاب اسلامی دیروز (دوشنبه) بر پیکر سردار سلیمانی نماز خواندند و امروز پس از تشییع در گلزار شهدای شهر کرمان جایی که وصیت کرده بود، به خاک سپرده می‌شود.
منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی