تیتر امروز

موانع احیای توافق هسته‌ای ایران چیست؟
از چشم جهان (۷۲)؛ گزارش تازه «میدل ایست آی»

موانع احیای توافق هسته‌ای ایران چیست؟

مذاکرات برای احیای توافق هسته‌ای ایران عملا بی نتیجه مانده است. ایران می‌گوید طرف‌های غربی به ویژه آمریکا باید واقع‌بینانه به این مسئله بپردازند تا از تکرار خروج واشنگتن از برجام جلوگیری شود....
کدام مربی شلوغ کارتر است؟
جشنواره شامورتی‌بازهای لیگ ۲۲

کدام مربی شلوغ کارتر است؟

هفته هفدهم رقابت‌های لیگ برتر با حواشی و نتایج عجیبی همراه بود. استقلال برد پرسپولیس باخت و حاشیه های بازی فولاد و پرسپولیس که به طور حتم تا ماهها می تواند دو باشگاه را مقابل هم قرار دهد.

بیانیه معاون مطبوعاتی و مدیران مسئول روزنامه‌ها برای شهادت سردار ملی

مدیران مسوول روزنامه‌های سراسری بیانیه‌ای را برای شهادت سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی منتشر کردند.

کد خبر: ۴۷۷۴۴
۱۶:۵۴ - ۱۶ دی ۱۳۹۸

دیدارنیوز - معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی و مدیران مسوول روزنامه‌های «19 دی»، «ابتکار»، «اخبار صنعت»، «آرمان امروز»، «اسکناس»، «آسیا»، «اطلاعات»، «اعتماد»، «آفتاب اقتصادی»، «آفتاب یزد»، «آفرینش»، «افکار»، «اقتصاد برتر»، «اقتصاد سرآمد»، «ایران»، «بشارت نو»، «بشارت یزد»، «بهار»، «بیان ملی»، «تجارت»، «تعادل»، «تفاهم»، «ثروت»، «جمله»، «جمهوری اسلامی»، «جهان اقتصاد»، «جهان صنعت»، «جوان»، «خبر ورزشی»، «خراسان»، «خریدار»، «دنیای اقتصاد»، «دنیای جوانان»، «رسالت»، «رویش ملت»، «سازندگی»، «سایه»، «ستاره صبح»، «سیاست روز»، «شرق»، «شهروند»، «صاحب قلم»، «صبح نو»، «صدای اصلاحات»، «صمت»، «عصر آزادی»، «عصر اقتصاد»، «عصر ایرانیان»، «عصر توسعه»، «فرهیختگان»، «قدس»، «کار و کارگر»، «کائنات»، «کلید»، «گل»، «گنجینه اقتصادی»، «مردم سالاری»، «مستقل»، «نوآوران»، «هدف»، «هدف و اقتصاد»، «همدلی»، «همشهری» و «همکاری ملی» این بیانیه را امضا کرده‌اند.

متن کامل بیانیه‌ مدیران مسوول روزنامه‌های سراسری برای شهادت سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی به شرح زیر است:

«در اوج اهتزاز ...
بسم الله الرحمن الرحیم

سرداران بزرگ ایستاده می‌زیند، ایستاده می‌رزمند و ایستاده می‌میرند. سرداران بزرگ، اعجوبه‌های شگفت‌آوری هستند که حتی دشمنِ کوردل نیز، قادر به کتمان عظمت و بلندای آنان نیست و در برابرشان، کلاه از سر به احترام بر میدارد. ایران، یکی ازسرداران بزرگ تاریخ بلند خود را از دست داد و جهان اسلام یکی از پرچمداران مبارزه با شرک و کفر و ظلم را تقدیم آرمان‌های بلند و تا ابد پایدار کرد. اما بیرق مجاهدت و محارست از مظلومان جهان اسلام، در پهنه عالم، هرگز از کف نخواهد افتاد ... سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی، مردی از تبار بیدارگران تاریخ بود که به آتش کینۀ بیدادگران، ندای حق نیوشید و رختِ شهادت پوشید.

نام بلند و آوازه پرشکوه او در طول سالیان، رعشه بر اندام بیدادگران و صاحبان ابزار زور و جنایت و وحشت انداخته بود و خفاشان پلشتی که در طول روز و زیر آفتاب تابان، جرات رویارویی با سردار پرآوازه را نداشتند، در سیاهی شب، ناپیدا و بزدلانه دشنه در خون پاکش بردند و جوهر گرانمایه وجود دادگسترش را به آتش شقاوت و بیداد برافروختند. غافل از اینکه اینجا دیار شیران و مُلک دلیران و سرزمین ایران است و کران تا کران سرزمینش زایشگاه و رویشگاه شیران خدا و رستم دستان‌هاست و بیرق باشکوه آزادگی و ایستادگی و غرورسردارانِ تا ابد زندهاش، تا همیشه‌ی تاریخ در اوج اهتزاز خواهد ماند؛ چون آفتابِ عالمتاب در برابر باد:

دلا چوچشمۀ خورشید بی نیاز بمان
ببخش گرمی و جاوید در گداز بمان
حریمِ خلوتیان را سپید و رخشان کن
چو برف تیغ دماوند، برفراز بمان
به قتلگاهِ زمان، قبله هاست درتکبیر
به خون وضو کن و خاموش در نماز بمان
زمان تباه شد ای رایت بلند غرور
به اوجِ بامِ رسالت در اهتزاز بمان

شهید حاج قاسم سلیمانی در ابعاد مختلف اخلاقی، معنوی، نظامی و سیاسی، شخصیتی والا و منحصر به فرد بود. او نابغه‌ای برنامه‌ریز، استراتژیست، خلاق ، مبتکر، شجاع و متقی بود. خصوصیت دیگر حاج قاسم درایت و بینش بغایت عمیق و دقیق او و دل و جان سپردگی‌اش به آرمان‌های بلند اسلام ناب محمدی، انقلاب اسلامی، امام راحل، رهبری معظم انقلاب و عصر روشنگری و بیداری اسلامی بود. سردار بزرگ جهان اسلام، درعین اقتدار، روحی به بلندای کهکشان‌ها و دلی به نرمی برگ گل داشت، به گونه‌ای که در میانه نمازعشق؛ گل از دست کودکی معصوم می‌گرفت و در معدود ساعات فراغت به عیادت و نوازش ایتام و کودکان می شتافت. در رزمگاه آتش و خون، دغدغه آب و نان محرومان داشت. همچون عارفانِ بزرگ، جهان مادی و ریاست دنیوی را به چیزی نمی‌گرفت. با آن که به مثابه نماد بزرگ اقتدار و محورِ مقاومت و مبارزۀ فرامرزی در منطقه و جهان شناخته می‌شد، همچون فردی مظلوم و یاری خاکسار و مهربان، همیشه در کنار همراهان و همکارانش بود. به این ترتیب، از یک رده و رستۀ خاص فراتر رفته و همچون نماد و قهرمان ملی برای ایرانیان و مردمان دیگر کشورهای منطقه گرامی داشته می‌شد. جوانان او را دوست می‌داشتند و خانواده‌ها او را نقطۀ اتکای امنیت و مقاومت به شمار می‌آوردند.

سردار قاسم سلیمانی یک هدف داشت؛ عزت مسلمانان در پهنه هستی. او در این مسیر فراتر از شُعب و فِرَق اسلام عمل می‌کرد و در راه مبارزه غیورانه با دشمنان ایدئولوژی و طریقت اسلام، سخت دل‌نگران بود تا قطره خونی از بی‌گناهی بر زمین نریزد و برای همین حتی گاه عملیات‌هایی که پیروزی‌اش منوط به انجام ضرب‌الاجلی بود را به تاخیر و تعویق می‌انداخت تا مبادا ستمی بر بی‌گنهی روا داشته شود ... مبارزی سرسخت که هویت و جوهر انسانی را لازمۀ نبردهای نظامی می‌دانست. جنگ برای او نه هدف و غایت، بلکه مسیر و ابزاری برای دستیابی به صلح عزتمندانه با حفظ حقوق جهان اسلام بود. پیش از جنگ، به صلح می‌اندیشید و بیش از صلح، به امنیت باور داشت. درک او از جنگ، صلح، امنیت و مقاومت، معطوف به منافع دینی و ملی و ضرورت‌های انسانی بود.

شهیدِ مظلوم و فرماندۀ سپاه قدس، بی‌تردید بزرگترین چهره در مبارزه علیه جریان‌های ویرانگر، خشونت‌گرا، تکفیری، وابسته به استکبار و همسو با رژیم اشغالگر بود. به ندرت می‌توان چنین شخصیت چند بعدی و بزرگی را در قدر و ترازِ سردار سلیمانی یافت. نبرد تاریخی او با داعشیان، با القاعده، النصره، و دیگر تفاله‌های فرقه‌گرا و تروریست منطقه از درخشان‌ترین نمونه‌های رزم‌های رزم‌آوران بزرگ در درازای تاریخ است. به گونه‌ای که اینک به یقین می‌توان تاریخ مقاومت را به دو عصر پیش و پس از سلیمانی تقسیم کرد.

سردار بزرگ با درایت و هوشمندی و آینده نگری ، سردارانِ بزرگی را برای دوران پس از خود تعلیم داد و به یادگار گذاشت تا جهان اسلام بی یاوران و امیران رزمجو و دلاور نماند و خواب به چشم خصم پلید و خفاشان سیاهی نگذارند. سردارانی که بی تردید انتقامی سخت برای جنایت کارانی رقم خواهند زد که سرنوشت محتومشان نابودی است....

تا پرچمی که او برافراشت را در بلندای تاریخ همچنان برافراشته و در اوج اهتزاز نگه دارند و مسلمانان جهان را از فلسطین تا عراق، از یمن تا سوریه و از شرق آسیا تا شاخ آفریقا، از شر جنایت صهیونیزم و امپریالیسم رها سازند و به آنها عزت و آزادگی و غرور بخشند. بی تردید انتقامی سخت در انتظار جنایت کاران خواهد بود که به فرموده حق در قرآن کریم :
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی