معاون هماهنگ کننده نیرو‌های سپاه قدس گفت: کسب پیروزی رزمندگان مقاومت در مقابل گروهک داعش علاوه بر لطف الهی نتیجه تدبیر حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی، فرماندهی مدبرانه و مقتدرانه شهید قاسم سلیمانی و رشادت‌های رزمندگان اسلام است.

کد خبر: ۴۷۷۱۷
۱۵:۱۳ - ۱۶ دی ۱۳۹۸

ناگفته‌های معاون هماهنگ کننده سپاه قدس از شهید سلیمانی

دیدارنیوز ـ سرتیپ محمدرضا فلاح زاده چندی قبل در سفر به ابرکوه در جمع تعدادی از پیشکسوتان، ایثارگران دوران دفاع مقدس و همچنین خانواه‌های معظم شهدای این شهرستان اظهار کرد: این روز‌ها دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا عربده می‌کشد و اسراییل هم نوکری ارباب خود را می‌کند.
 
وی افزود: دشمنان اسلام بدانند که ملت ایران تحت امر امام خمینی (ره) در دهه پنجاه آمریکا را از ایران و سپس از منطقه بیرون کرد.
 
فرمانده سابق سپاه الغدیر استان یزد خاطرنشان کرد: مردم جهان اسلام، مطمئن باشند که سنگر‌ها را یکی پس از دیگری فتح خواهیم کرد و به لطف خدا در ۲۰ سال آینده اسراییلی در کره خاکی وجود نخواهد داشت و آمریکای جنایتکار هم در آستانه فروپاشی قرار دارد.
 
فلاح زاده با اشاره به محبوبیت بالای سردار سلیمانی در کشور‌های مختلف خصوصا ایران، اظهار کرد: تواضع و افتادگی این سرباز فداکار اسلام زبانزد خاص و عام بود به عنوان مثال، هر زمانی که نیرو‌ها قصد ملاقات با سردار را داشتند، بلند می‌شد دست او را می‌گرفت و به داخل چادر یا سنگر فرماندهی هدایت می‌کرد.
 
این یادگار هشت دفاع مقدس در ادامه اظهارکرد: تواضع، افتادگی، مردمداری و مردم یاری حاج قاسم سلیمانی، این رزمنده مدافع حرم و دفاع مقدس را در دنیا ممتاز و جهانی کرد.
 
وی با اشاره به اینکه سردار سلیمانی، شجاعت عجیبی داشت و این شجاعت به نظرم عطیه الهی به این رزمنده اسلام بود اظهارکرد: زمانی که اطراف شهر حلب سوریه مانند چاهی در محاصره کامل دشمن قرار داشت، نخستین فردی که با بالگرد در آن منطقه فرود آمد، این سردار رشید اسلام بود که همه فکر می‌کردند دشمن او را به شهادت خواهد رساند.
 
فلاح زاده با بیان اینکه در عملیات نصر یا محرم در جنوب حلب، دشمن راه دسترسی به شهر را مسدود کرده بود، تصریح کرد: «سردار سلیمانی به من گفت، فلاح زاده، برو مسیر را بررسی کنید، آیا می‌توانیم در فرودگاه حلب فرود بیاییم یا نه؟، رفتم، منطقه را دقیقا بررسی کردم و گفتم به نظرم هنگام شب بتوانیم فرود را انجام دهیم».
 
استاندار سابق یزد خاطرنشان کرد: در حالی‌که انتهای باند فرودگاه خط داعش بود، حاج قاسم سوار شد، بالا رفت و اوج گرفت تا موشک‌های دشمن به آن‌ها اصابت نکند، در نهایت سردار سلیمانی با هواپیما در باند فرودگاه دمشق فرود آمد و محاصره را شکست.
 
 این جانباز دفاع مقدس و مدافع حرم ولایت در ادامه نشست یادشده اضافه کرد: زمانی که فرودگاه دمشق در محاصره کامل و جاده فرودگاه و دمشق مسدود شده بود، سردار سلیمانی تعدادی از نیرو‌های زبده سپاه قدس را با خود همراه برد، درحالی‌که داعش مرتب به هواپیما شلیک می‌کرد، فرود آمدند و هنگام فرود، آن‌ها را نیز هدف خمپاره‌های متعدد قرار دادند و به عبارتی شاهد بارانی از خمپاره‌ها بودیم که به خیر گذشت.
 
فلاح زاده تصریح کرد: وقتی «سدالوعر» در محاصره دشمن بود و جاده دسترسی آن نیز در کمین دشمن و تیر راس آن‌ها قرار داشت، داعش تعدادی از بچه‌های حیدریون عراقی را دستگیر کرد و سر آن‌ها را از تن جدا کرد که در آن زمان هم شهید حججی اسیر شد، سردار گفت، می‌خواهم بروم و به بچه‌های سدالوعر سری بزنم.
 
وی افزود: «به سردار عرض کردم جاده در تیر رس کمین دشمن قرار دارد، نمی‌توان از آن عبور کرد، گفت با بالگرد می‌رویم، گفتم، احتمال سقوط بالگرد هم زیاد است، اما حاج قاسم سلیمانی گفت، از هوا، زمین و از جناحین هم آتش ببارد باید بروم به بچه‌های مردم سری بزنیم.
 
سردار فلاح زاده در ادامه با بیان اینکه هیچ فردی نمی‌توانست مانع حرکت حاج قاسم شود یادآور شد: در نهایت بالگردی آماده و سوار شدیم و مسیر هم طولانی بود و دیدم که سردار به داخل کابین خلبان رفت و بعد از بازگشت از من سووال کرد، این میگ ۲۳ در زیر پای ما متعلق به چه کسی است؟، گفتم متعلق به داعش است، چون کسی دیگری اینجا حضور ندارد.
 
معاون هماهنگ کننده سپاه قدس در ادامه نشست یادشده اضافه کرد: دقیقاً از روی میگ ۲۳ رد شدیم که بعد‌ها سردار گفت، «این فلاح زاده به راحتی و با خونسردی تمام می‌گوید، این‌ها متعلق به داعش است».
 
سردار فلاح زاده با بیان اینکه نخستین هواپیمایی که در «تدمر» فرود آمد، هواپیمای حامل سردار سلیمانی بود، تاکید کرد: سردار گفت، می‌خواهم در روز روشن با هواپیما وارد فرودگاه حلب شویم، گفتم، در روز احتمال اصابت موشک‌های داعش به هواپیما زیاد است، اما حاج قاسم رفت و محاصره را شکست و فرودگاه را باز کرد.
 
وی با اشاره به اینکه در منطقه، جبهه و یا خط مقدمی نبود که سردار از آن بازدید نکرده باشد یا سری به رزمندگان نزده باشد، گفت: روزی که «ابوکمال» آزاد شد و حاج قاسم به فرمانده معظم کل قوا نامه نوشت، زمانی که در خط مقدم جبهه با دوربین منطقه را رصد می‌کردیم، قناسه‌ای شلیک شد، سردار به اندازه‌ای سرش را پایین آورد و گلوله به بلوک سیمانی برخورد کرد و گرد و خاک بلند شد و به سر، صورت و چشم وی پاشید.
 
معاون هماهنگ کننده سپاه قدس تصریح کرد: حاج قاسم سلیمانی از سال ۱۳۵۹ تا زمانی که آمریکا را در افغانستان و عراق ذلیل کرد و تا شروع جریان داعش و النصره و تکفیری‌ها، گمنام بود.
 
فلاح زاده با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب فرمودند حاج قاسم شهید زنده هست. تاکید کرد: سمبل و نشان ایثار و مقاومت جهان اسلام و محور مقاومت و راهبردی بودن او، از ویژگی بارز سردار سلیمانی بود که حدود ۴۰ سال در خط مقدم جهاد و جبهه‌های جنگ گمنام بود تا اینکه داعش را در سوریه و عراق به خاک ذلت نشاند و به عنوان سرباز ممتاز اسلام در جهان معرفی شد.
 
بامداد جمعه هفته گذشته سردار سلیمانی فرمانده سپاه قدس به همراه ابومهدی مهندس جانشین فرمانده الحشد الشعبی عراق و جمعی از همراهانشان، در عملیات تروریستی از سوی نیرو‌های آمریکایی در فرودگاه بغداد به درجه رفیع شهادت نائل آمدند. 
 
مرکز شهرستان ۵۵ هزارنفری ابرکوه در۱۴۰کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.
منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم