تیتر امروز

موانع احیای توافق هسته‌ای ایران چیست؟
از چشم جهان (۷۲)؛ گزارش تازه «میدل ایست آی»

موانع احیای توافق هسته‌ای ایران چیست؟

مذاکرات برای احیای توافق هسته‌ای ایران عملا بی نتیجه مانده است. ایران می‌گوید طرف‌های غربی به ویژه آمریکا باید واقع‌بینانه به این مسئله بپردازند تا از تکرار خروج واشنگتن از برجام جلوگیری شود....
کدام مربی شلوغ کارتر است؟
جشنواره شامورتی‌بازهای لیگ ۲۲

کدام مربی شلوغ کارتر است؟

هفته هفدهم رقابت‌های لیگ برتر با حواشی و نتایج عجیبی همراه بود. استقلال برد پرسپولیس باخت و حاشیه های بازی فولاد و پرسپولیس که به طور حتم تا ماهها می تواند دو باشگاه را مقابل هم قرار دهد.

صدر: سهم زنان از مدیریت کشور قابل توجه نیست

یک فعال سیاسی اصولگرا گفت: زنان نباید برای خودشان کمیسیون یا فراکسیون زنان تشکیل دهند، بلکه باید در دیگر کمیسیون‌ها باشند.

کد خبر: ۴۷۰۲۹
۱۲:۴۲ - ۱۲ دی ۱۳۹۸

دیدارنیوز - شهاب‌الدین صدر در همایش  «قانون‌گذاری مادرانه» که از سوی جامعه زینب برگزار شد با تبریک روز پرستار، اظهار کرد: الگوی زنان ما باید زینب (س) و مادر گرامی‌شان باشد. خوشبختانه زنان ما نقش بسیار خوبی در جامعه دارند و به گفته امام این زنان بودند که مردها را در انقلاب به صحنه آوردند؛ زنان در هر جا که نیاز بوده با حفظ حریم و حجاب اسلامی حضور مقتدر داشته‌اند.

این فعال سیاسی اصولگرا با اشاره به حضور ۶۰ درصدی دخترها در دانشگاه‌ها و رشته‌های پزشکی و جراحی زنان گفت: با وجود اینکه زنان در رشته‌های پزشکی حضور دارند، اما سهم زنان از مدیریت کشور قابل توجه نیست. در دولت زنان در مدیریت اجرایی حدود ۲۰ درصد سهم دارند که اکنون دولت گفته می‌خواهد آن را به ۳۰ درصد برساند؛ باید این سهمیه‌بندی برداشته شود و از زنان در عرصه‌های مختلف استفاده شود.

صدر با اشاره به حضور اندک زنان در ادوار مجلس گفت: بیشتر سهم زنان در مجلس دهم بوده که آن هم ۱۷ نفر است، زنان نباید برای خودشان کمیسیون یا فراکسیون زنان تشکیل دهند بلکه باید در دیگر کمیسیون‌ها حاضر باشند.

نماینده سابق مجلس با بیان اینکه به دلیل نقش آفرینی بالای زنان است که دشمن برای آن طراحی خاصی می‌کند، گفت: این‌ها برای اینکه خانواده را بزنند خانم‌ها را هدف قرار می‌دهند و برای آن نقشه می‌کشند.

وی گفت: زنان باید در حوزه نظارت و قانونگذاری مجلس حضور پررنگ داشته باشند و حتی در حوزه‌های مختلف سیاسی، امنیتی و فرهنگی حضور داشته باشند. امیدوارم مجلس پیش رو یک مجلس توانمند و در حد و اندازه انقلاب اسلامی باشد.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی