تیتر امروز

موانع احیای توافق هسته‌ای ایران چیست؟
از چشم جهان (۷۲)؛ گزارش تازه «میدل ایست آی»

موانع احیای توافق هسته‌ای ایران چیست؟

مذاکرات برای احیای توافق هسته‌ای ایران عملا بی نتیجه مانده است. ایران می‌گوید طرف‌های غربی به ویژه آمریکا باید واقع‌بینانه به این مسئله بپردازند تا از تکرار خروج واشنگتن از برجام جلوگیری شود....
کدام مربی شلوغ کارتر است؟
جشنواره شامورتی‌بازهای لیگ ۲۲

کدام مربی شلوغ کارتر است؟

هفته هفدهم رقابت‌های لیگ برتر با حواشی و نتایج عجیبی همراه بود. استقلال برد پرسپولیس باخت و حاشیه های بازی فولاد و پرسپولیس که به طور حتم تا ماهها می تواند دو باشگاه را مقابل هم قرار دهد.
معاون میراث فرهنگی کرمانشاه:

امکان تخریب بیمارستان تاریخی مرادیان وجود ندارد

معاون میراث فرهنگی، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: هرچند بیمارستان مرادیان از فهرست آثار ثبت ملی خارج شده، اما هنوز یک بنای ارزشمند تاریخی است و میراث فرهنگی مجوز تخریب و تغییر کاربری آن را نمی‌دهد.

کد خبر: ۴۶۱۰۹
۱۰:۵۷ - ۰۴ دی ۱۳۹۸

امکان تخریب بیمارستان تاریخی مرادیان وجود ندارد

دیدارنیوز ـ علیرضا برشاهی با اشاره به قدمت ۲۰۰ ساله بیمارستان مرادیان (مسیح) کرمانشاه، اظهار کرد: چندسال پیش مالک بیمارستان تاریخی مرادیان کرمانشاه به منظور تخریب و تغییرکاربری این بیمارستان، آن را از فهرست آثار ملی خارج کرد.
 
وی بابیان اینکه از چندی پیش نیز زمزمه‌هایی مبنی براحتمال تخریب این بنا توسط مالک آن به گوش می‌رسد، گفت: قطعا مالک بنا برای تخریب و تغییرکاربری آن نیاز به استعلام از شهرداری دارد و شهرداری نیز باید از میراث فرهنگی استعلام بگیرد و پس از آن مجوز لازم را صادر کند.
 
معاون میراث فرهنگی کرمانشاه تاکید کرد: هرچند بیمارستان مرادیان کرمانشاه توسط مالک از فهرست آثار ثبت ملی شده خارج شده، اما این بدان معنا نیست که دیگر اثری تاریخی محسوب نمی‌شود و ما از آن حفاظت نمی‌کنیم.
 
وی با تاکید براینکه میراث فرهنگی اجازه تخریب این بنا را نمی‌دهد، اضافه کرد: درحال حاضر در استان ۴۲۰۰ اثر تاریخی داریم که از این تعداد تنها دو هزار اثر ثبت ملی شده، اما باقی آثار نیز تحت حفاظت ما هستند و اجازه تجاوز به آن‌ها را نمی‌دهیم.
 
برشاهی در ادامه یادآورشد: موقعیت جغرافیایی خوب، فضای مناسب ساختمان، حیاط و زیرزمین زیبای این بیمارستان تاریخی پتانسیل‌های بالایی دارد که می‌توان از آن‌ها برای تبدیل کردن بیمارستان به یک مرکز گردشگری پرجاذبه استفاده کرد.
 
وی تاکید کرد: اگر مالک این بیمارستان آن را دوباره ثبت ملی کند، می‌تواند آن را به یک فضای گردشگری، بوم گردی، هتل و... تبدیل کند و ما نیز حمایت‌های لازم را از او خواهیم داشت.
 
بیمارستان مرادیان (مسیح) واقع در محله شریعتی کرمانشاه دومین بیمارستان ایران است که اواخر دوره قاجار توسط مسیونر‌های آمریکایی ساخته شد.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی