استیو بنن اظهار کرد، کاخ سفید باید تحقیقات استیضاح دموکرات‌ها را جدی‌تر بگیرد زیرا ممکن است "تهدیدی مرگبار" برای ریاست جمهوری ترامپ باشد.

کد خبر: ۳۸۹۶۵
۱۰:۳۷ - ۲۸ مهر ۱۳۹۸

دیدارنیوز - استیو بنن، مشاور ارشد سابق کاخ سفید در گفتگویی مفصل با روزنامه "نیویورک پست" گفت، نانسی پلوسی، رییس مجلس نمایندگان آمریکا برای استیضاح دونالد ترامپ، رییس جمهور این کشور بسیار تمرکز کرده و ترامپ زمان محدودی برای اقدام در برابر تلاش‌ها برای استیضاحش در دست دارد.

بنن اظهار کرد: این مساله جدی است. او مطمئنا طی شش هفته آینده توسط پلوسی استیضاح خواهد شد.

این مشاور سابق به یک کنفرانس خبری در روز پنجشنبه که میک مالوینی، رییس دفتر کاخ سفید طی آن تصمیم ترامپ برای توقف کمک مالی نظامی به اوکراین برای تحت فشار قرار دادن رییس جمهور این کشور در ازای انجام تحقیقات علیه رقیب انتخاباتی ترامپ را ابتدا تایید و سپس رد کرد، اشاره کرده و گفت: وقتی رفتار میک مالوینی را می‌بینم احساس خوبی به من دست نمی‌دهد. مشکل ما این است که رییس جمهور به تیمی در کنارش نیاز دارد و کسی باید اقدامی صورت دهد. ترامپ نمی‌تواند همه کارها را انجام دهد. هیچ هماهنگی‌ای با تیم ریاست جمهوری وجود ندارد. "اخبار جعلی" و "شکار موهومات" دیگر کارساز نیست.

بنن گفت، ترامپ نباید افرادی مانند مالوینی و رودی جولیانی، وکیل شخصی‌اش را از تیمش بیرون کند، بلکه باید افرادی را وارد این تیم کند که درباره چگونگی مقابله با استیضاح به کاخ سفید مشاوره دهند.

او در ادامه اظهار کرد: تیم حقوقی باید تقویت شود. برای مقابله با استیضاح به تیمی نیاز داریم که هفت روز هفته و ۲۴ ساعته بر این مساله متمرکز باشد.

این مشاور سابق گفت، جدا از مساله استیضاح، ترامپ ممکن است از سوی نامزدهای غافلگیرکننده‌ای مانند مایک بلومبرگ یا هیلاری کلینتون با چالشی واقعی در سال ۲۰۲۰ روبه‌رو شود.

او در این باره گفت، اگر جو بایدن، نامزد دموکرات انتخابات ۲۰۲۰ و رقیب اصلی ترامپ عقب بیفتد و الیزابت وارن، دیگر نامزد دموکرات از او پیشی بگیرد و به نامزد پیشتاز دموکرات‌ها تبدیل شود، "بلومبرگ و کلینتون هر دو وارد رقابت خواهند شد".

بنن افزود، کلینتون و بلومبرگ از نامزدهای دموکرات فعلی بسیار قدرتمندتر خواهند بود.

او ادامه داد: بلومبرگ و کلینتون می‌توانند بسیار رقابتگر باشند. کلینتون نامزدی بسیار قدرتمند است و فکر می‌کنم بلومبرگ نیز همین‌طور است. با این حال، هر کس که نامزد دموکرات‌ها باشد باید برای پیروزی پنسیلوانیا، میشیگان و ویسکانسین را جدی بگیرد.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
عکس
بشنوید
فیلم